3. NIEDZIELA ZWYKŁA

25 stycznia 2015 r.

1. Dzisiaj kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W osobistej modlitwie pamiętajmy stale o tej trudnej, ale jakże ważnej sprawie!

2. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

3. W następną niedzielę o godz. 9.30 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla członków Kółek Różańcowych i wspólnot maryjnych. Po Sumie, jak w każdą I niedzielę miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W przyszłą niedzielę (01.02)po Mszy św. o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy dzieci na adorację Dzieciątka Jezus. Będzie to symboliczne pożegnanie żłóbka.

5. Najbliższy termin katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych to 7-8 i 14-15 lutego. Spotkania odbywają się w Zembrowie. Kontakt z ks. Piotrem Arbaszewskim można nawiązać telefonicznie (693-802-204) lub przez pocztę elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

6. Polecamy uwadze naszych Parafian usługi działającego w Diecezji Drohiczyńskiej biura pielgrzymkowego PIELGZYMUJ.PL. Propozycje wyjazdów dostępne są na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej www.pielgrzymuj.pl.

7. Zapraszamy dzieci z naszej parafii na doroczny bal karnawałowy. Zabawa rozpocznie się w sali parafialnej na plebanii w najbliższą sobotę (31.01) o godz. 18.00 i potrwado godz. 21.00. Mile widziane będą przebrania i wszelkie oryginalne stroje!

8. Do parafii dotarły dary żywnościowe. Osoby wpisane na listę potrzebujących mogą je odebrać w poniedziałek i wtorek od 9.00 do 12.00. Trzeba to zrobić sprawnie, ponieważ Caritas diecezjalna musi rozliczyć się z tej dostawy do końca stycznia. Niezgłoszenie się w wyznaczonym terminie będzie równoznaczne z rezygnacją z pomocy. Jeśli ktoś nie może zgłosić się osobiście, niech wyznaczy osobę, która przyjdzie po odbiór w jego imieniu. Zgodnie z nowymi przepisami parafialny oddział Caritas służy pomocą w rozdzielaniu darów, lecz nie może dowolnie wpisywać na listę nowych osób, poza tymi, które są już zarejestrowane w GOPS-ie.

9. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy z wielką serdecznością przyjęli kapłanów w czasie wizyty duszpasterskiej. Dotarliśmy do prawie 1.250 rodzin. Wiemy, że niektóre osoby ze względu na chorobę lub podeszły wiek spędzają zimę u swoich bliskich poza parafią. Zdarza się sporadycznie, że drzwi są stale zamknięte. Chodzi zwykle o problem alkoholowy. Bolejemy nad ciężką sytuacją materialną wielu rodzin i w związku z tym przypominamy, że nigdy nie uzależniamy odwiedzin duszpasterskich od złożenia ofiary. Modlimy się gorąco za osoby poróżnione ze sobą, szczególnie zaś za małżeństwa zagrożone rozpadem. Niestety, jest ich w naszej parafii coraz więcej... Zapraszamy do uregulowania spraw małżeńskich te osoby, które nie mają formalnych przeszkód i obiecujemy im wszelką pomoc. Obok pełnych rodzin jest coraz więcej samotnych osób i domów, gdzie są tylko starzy, schorowani ludzie, potrzebujący nieraz stałej opieki. Z naszych obliczeń wynika, że na terenie parafii przebywa ok. 4.700 osób (zameldowanych jest prawie 6.000!). Ze złożonych po kolędzie ofiar - po odliczeniu wszystkich zobowiązań - na potrzeby parafii zebraliśmy ok. 60.000 złotych. Bóg zapłać za każdy dar!