2. NIEDZIELA ZWYKŁA

18 stycznia 2015 r.

1. Od 18 do 25 stycznia będzie trwał w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przeżywać go będziemy pod hasłem: Jezus rzekł do Samarytanki: „Daj mi pić!” (J 4, 7). Błagajmy Boga o spełnienie się woli naszego Mistrza – Jezusa Chrystusa, aby Jego wyznawcy szczerze i gorliwie poszukiwali dróg do pojednania.

2. We środę (21.01) przypada Dzień Babci, a we czwartek (22.01) – Dzień Dziadka. Do żyjących spieszmy z naszą życzliwością, serdecznymi życzeniami i modlitwami w ich intencji. Dla zmarłych błagajmy o wieczną nagrodę w niebie.

3. Zakończyliśmy już wizytę duszpasterską. W tym tygodniu możemy dotrzeć do osób, których nie było w domu w czasie kolędy, a które chcą jeszcze zaprosić kapłana, by pobłogosławił dom. Postaramy się też – tradycyjnie – odwiedzić zakłady pracy. Czekamy na zgłoszenia. W następną niedzielę przedstawimy krótkie podsumowanie tegorocznej kolędy.

4. W sobotę (24.01) o godz. 10.00 w gmachu WSD w Drohiczynie odbędzie się spotkanie opłatkowe zelatorek i zelatorów dekanalnych, parafialnych i księży opiekunów Kółek Żywego Różańca z Ordynariuszem naszej Diecezji Ks. Biskupem Tadeuszem Pikusem. Serdecznie zapraszamy!

5. Spotkanie Bożonarodzeniowe osób zaangażowanych w działalność Caritas w Diecezji Drohiczyńskiej z Ks. Biskupem Ordynariuszem odbędzie się w przyszłą niedzielę w Bielsku Podlaskim w parafii MB z Góry Karmel. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 12.00. Prosimy o udział wolontariuszy z naszego parafialnego oddziału Caritas.

6. Młodzież z III klas gimnazjalnych otrzyma sakrament bierzmowania w uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03) na Mszy św. wieczornej. Prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania o zainteresowanie się, na jakim etapie przygotowania duchowego są ich dzieci.

7. Najbliższy termin Chrztu św. dzieci to niedziela 8 lutego o godz. 10.00. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu.

8. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży gromadzone są środki na wsparcie przyjazdu młodzieży z Afryki oraz Białorusi, Ukrainy i Rosji. W najbliższym czasie będzie w ramach tej akcji rozprowadzana gra Campus mundi, a dochód zostanie przeznaczony na utrzymanie ubogich pielgrzymów. Prosimy o wsparcie!