4. NIEDZIELA ZWYKŁA

1 lutego 2015 r.

1. Jutro (02.02) - Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane jako Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 17.00; w kaplicach - równolegle o 15.30. Błogosławieństwo świec na wszystkich mszach. 2 lutego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się o powołania do życia zakonnego, a ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby wspólnot kontemplacyjnych (w naszej diecezji są to siostry Benedyktynki w Drohiczynie i siostry Klaryski w Hajnówce).

2. We wtorek (03.02) wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła. Chętni będą mogli przyjąć po każdej Mszy św. błogosławieństwo tzw. błażejkami - poświęconymi świecami.

3. We czwartek (05.02) wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy chleb i wodę ku jej czci.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy we czwartek od 16.00 do 17.00 na Godzinę Świętą, a w sobotę na Mszę św. o 7.30 – na wspólną modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej.

5. W przyszłą niedzielę (08.02) na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci otrzymają sakrament Chrztu Świętego. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 17.40). Następny termin chrztu to druga niedziela marca (08.03).

6. We czwartek (05.02) po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 - spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania.

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na luty:

- o wytrwałość dla prześladowanych ze względu na imię Chrystusa,

- o zrozumienie Krzyża dla cierpiących i ich opiekunów,

- o miejsce dla Krzyża w obiektach użyteczności publicznej.

9. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w zorganizowaniu wczorajszego balu karnawałowego dla dzieci z naszej parafii. Organizatorami z ramienia parafii byli: ks. Karol i wolontariusze Caritas (młodzież i dorośli). Dziękujemy darczyńcom: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim, piekarni P. Daniela Korosia, Rycerstwu Niepokalanej, Akcji Katolickiej i indywidualnym ofiarodawcom. Wdzięczni jesteśmy wszystkim osobom, które pomagały przy dekorowaniu sali i przygotowaniu poczęstunku, szczególnie zaś P. Zofii Ogrzewale i P. Barbarze Niemirze. Dziękujemy didżejowi Pawłowi Mrozowi za muzykę i użyczenie sprzętu. Dobrze, że tak wiele osób stara się, by najmłodszym podarować chociaż trochę beztroski i radości. Bóg zapłać!