1. NIEDZIELA ADWENTU

30 listopada 2014 r.

1. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Zadbajmy o wyciszenie, o osobistą lekturę Pisma św., o pełne korzystanie z daru Eucharystii, o jakąś formę abstynencji. Zapraszamy na Roraty - w każdą środę i sobotę o godz. 6.45, a we czwartki o godz. 17.00. Dzieciom przypominamy, by przychodziły z lampionami. Przed III niedzielą Adwentu - od 12 do 14 grudnia - przeżyjemy nasze parafialne rekolekcje.

2. Dzisiaj kończymy wspólną modlitwę na Różańcu za naszych zmarłych. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza do odmawiania Różańca codziennie - od grudnia do września włącznie - na pół godziny przed wieczorną Mszą św.

3. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej.

4.Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po sumie – adoracja Najśw. Sakramentu.Członków wspólnot maryjnych zapraszamy na 9.30 do kościoła na konferencję.

5. W tym tygodniu: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek zachęcamy do udziału w Godzinie Świętej (od 16.00 do 17.00).

6. We czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

7. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na grudzień:

- o dar pojednania dla zwaśnionych w naszych rodzinach i sąsiedztwie,

- o dary Ducha Świętego dla prowadzących i uczestniczących w rekolekcjach,

- o wytrwanie dla powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

8. W najbliższą niedzielę (07.12) będą zbierane do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9. Prosimy o zgłaszanie chorych, których mamy odwiedzić z sakramentami. Podajemy: imię i nazwisko chorego, jego wiek i adres. Chorych w Kosowie Lackim odwiedzimy w niedzielę 14 grudnia od 14.00, a na wsiach – w poniedziałek 15 grudnia od 9.00.

10. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jak co roku są do nabycia świece na stół wigilijny: duże - po 15 zł, średnie - 10 zł, małe - 5 zł.

11. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki w następujących miejscowościach:

- poniedziałek - ul. Szkolna, Kolejowa, Energetyczna i Towarowa,

- wtorek          - ul. Polna i Gutowska,

- środa             - ul. Nowa,

- czwartek       - ul. Leśna, Piaskowa i Małkińska, Kościelna i Parkowa,

- piątek            - ul. Nurska,

- sobota           - ul. Wolności i przyległe, Słoneczna i Sadowa.

12. Jeśli ktoś mógłby ofiarować choinki do świątecznej dekoracji kościoła, bardzo prosimy o kontakt z P. Kościelnym.

13. Od 21 listopada grany jest w kinach film pt. Karolina – o bł. Karolinie Kózkównej, w setną rocznicę jej męczeńskiej śmierci. Zachęcamy do obejrzenia!