34. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

23 listopada 2014 r.

 

1. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, a także Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

 

2. We wtorek (25.11) – we wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej – przypada święto patronalne kolejarzy. Zachęcamy, by osoby, które w tym zawodzie pracowały, oddały siebie i swoich najbliższych opiece św. Patronki.

 

3. Następna niedziela jest 1. niedzielą Adwentu. Prosimy, by dzieci - wzorem ubiegłych lat - przygotowały lampiony (jak najpiękniejsze!), z którymi będą przychodzić na Roraty.

 

4. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

 

5. W 1830 r. przez ręce św. Katarzyny Labouré wierzący otrzymali od Pana Boga specjalny dar – Cudowny Medalik z wizerunkiem Niepokalanej. Propagował go i zalecał noszenie św. Maksymilian Maria Kolbe. Łaski, jakie z tą praktyką się wiążą, to m.in.: dar nawrócenia, wyswobodzenie z alkoholizmu, ratunek przed rozbiciem rodziny... 27 listopada do każdego numeru Naszego Dziennika dołączony będzie taki medalik, poświęcony uprzednio w Niepokalanowie. Zachęcamy do zawierzenia Matce Bożej wszystkich trudnych spraw i do gorliwej modlitwy przez Jej wstawiennictwo, ponieważ medalik nigdy nie działa na zasadzie magicznego amuletu, ale jest ściśle związany z naszą głęboką wiarą w Bożą Opatrzność!

 

6. Od następnej niedzieli będą dostępne świece na stół wigilijny – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jest to coroczna akcja Caritas powiązana ze zbieraniem funduszy na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

 

7. Pan Organista będzie roznosił opłatki (od godz. 9.00) w następujących miejscowościach:

- poniedziałek - Henrysin, Zawady i Olszew,

- wtorek          - Rytele Wszołki i Jakubiki,

- środa             - kolonie Kosów Lacki, Tosie i Krupy,

- czwartek       - Sitne, ul. Armii Krajowej, Węgrowska, Spacerowa, Wiatraczna i przyległe,

- piątek            - ul. Młynarska,

- sobota           - ul Pańska.

 

8. Organizatorzy Balu Charytatywnego gromadzący środki potrzebne na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci informują, że bal przyniósł 17.170 zł dochodu, natomiast zbiórka do puszek przed kościołem 3.250 zł, co daje łącznie kwotę 20.420 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!

 

9. Dzisiaj i w następną niedzielę można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy oświatowej RODZICE CHCĄ MIEĆ WYBÓR. Jest on ponowieniem inicjatywy wskazującej, że to rodzice mają głos decydujący w sprawach edukacji: czy posłać do szkoły dziecko w wieku 6 czy 7 lat i jakie podręczniki i programy nauczania mają być wykorzystane w nauczaniu. Podpis jest ważny tylko z numerem PESEL i adresem. Więcej informacji na stronach: www.ratujmaluchy.pl i www.rzecznikrodzicow.pl.

 

10. Ogłoszenie Koła Pszczelarskiego w Kosowie Lackim:

Dzisiaj, czyli w niedzielę (23 listopada 2014 r.) o godzinie 10.00 w kosowskim M-GOK organizowane jest szkolenie dla początkujących pszczelarzy i chcących być pszczelarzami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym tematem.