2. NIEDZIELA ADWENTU

7 grudnia 2014 r.

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ten znak solidarności z potrzebującymi.

2. Jutro obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.45, 8.00, 10.00 i 17.00.Jest to święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej.

3. Od piątku do niedzieli (12-14.12) będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe. Przewodniczył im będzie o. Jarosław Banasiuk z Zakroczymia. W piątek i sobotę będzie większa ilość kapłanów, nie odkładajmy więc spowiedzi na późniejszy czas. Proszę również uprzedzić osoby, które przyjadą dopiero na Święta, że – tak, jak w ubiegłych latach – nie będziemy spowiadać w czasie Pasterki. Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek i sobotę na 15.30 – będzie to dla nich Msza św. roratnia. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę zostaną przekazane Ojcu Rekolekcjoniście jako wyraz naszej wdzięczności za jego posługę.

4. W sobotę (13.12) przypada 33. r. wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Módlmy się za ofiary tamtych wydarzeń i o łaskę nawrócenia dla winnych tragedii.

5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.

6. W tym tygodniu przyjmujemy jeszcze zgłoszenia chorych do spowiedzi i Komunii świętej. Do chorych w Kosowie Lackim księża przyjadą już w najbliższą niedzielę (14.12) od 14.00, natomiast na wsi – w następny poniedziałek (15.12) od 9.00.

7. Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w ramach której rozprowadzane są świece na stół wigilijny. Caritas podkreśla, że w ten sposób nie tyle kupujemy świece, ile raczej spełniamy dobry uczynek na rzecz potrzebujących.

8. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kosowie Lackim, nasza Parafia oraz Urząd Miasta i Gminy w Kosowie Lackim włączają się w akcję Szlachetna paczka. Od 5 do 14 grudnia w lokalnych sklepach (Polo Market, Gama, Groszek) można wkładać do koszów produkty spożywcze, zabawki i artykuły chemii gospodarczej. Prosimy o szybką pomoc, by paczki dotarły przed Świętami do potrzebujących.