3 NIEDZIELA ADWENTU

1. W dniach 17 - 23 grudnia, od dzisiaj do soboty – kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. 22 grudnia, w piątek, odbędą się odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Jeszcze do środy, 20 grudnia, można zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte. Odwiedziny chorych mieszkających we wsiach rozpoczną się o godz. 9.00, a mieszkających w Kosowie – o godz. 15.00.

3. 23 grudnia, w sobotę o godz. 17.00 – ostatnie roraty w czasie tegorocznego adwentu, a po nich – rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy lampion.

4. 24 grudnia, w przyszłą niedzielę - WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione w następującym porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00, w Rytelach - o godz. 9.00, w Chruszczewce - o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do uświęconego tradycją zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.

Pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00.

5. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia po Mszach św., młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać, za dobrowolną ofiarę, sianko na stół wigilijny. Środki pozyskane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność statutową stowarzyszenia.

6. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Zakłady Mięsne „Zakrzewscy” Dariusz i Janusz Zakrzewscy: 100 000 zł i ofiara z Kosowa, z ul. Młynarskiej: 1000 zł, czyli w tym tygodniu: 101 000 zł.

W sumie zostało zebrane: 263 940 zł.

Dziękujemy także dwunastu mężczyznom z Kosowa i dwom z Nowej Wsi, którzy 14 grudnia wykonywali prace pomocnicze przy remoncie kościoła.

Dziękujemy również sześciu kobietom z Kosowa za posprzątanie kościoła 14 grudnia.

Informujemy, że montaż instalacji ogrzewania podłogowego został ukończony i 13 grudnia zostało uruchomione ogrzewanie lewej strony kościoła. W najbliższym tygodniu zostanie włączona także prawa strona. W związku z tym prosimy, aby zamykać drzwi w kościele.

Dziękujemy Panu Bogusławowi Jakubaszkowi i współpracownikom za bardzo sprawne i profesjonalne wykonanie robót!