2 NIEDZIELA ADWENTU

1. Pan Organista kończy roznoszenie opłatków. Ostatnim rejonem, który odwiedzi we wtorek, 12 grudnia, będą ulice: Leśna, Piaskowa i Małkińska.

2. 13 grudnia, we środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

3. Również, 13 grudnia, we środę – 42.Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Jest to dzień modlitw za Ofiary stanu wojennego i całego systemu komunistycznego.

4. 14 grudnia, we czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

5. W dniach 15 – 17 grudnia, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Będzie im przewodniczył Ks. PIOTR KRASUSKI, kapelan szpitala w Wołominie.

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

6. 16 grudnia, w sobotę o godz. 17.00 – spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

8. Również, w przyszłą niedzielę, 17 grudnia po Mszach św. o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00 wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane pierniczki świąteczne. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na cele charytatywne, a przede wszystkim na pokrycie kosztów tzw. „adopcji na odległość” Mary Grace z Filipin. Dziewczynka jest podopieczną szkoły od czerwca 2017 r. Dzięki comiesięcznym wpłatom uczęszcza do szkoły prowadzonej przez siostry urszulanki, a jej rodzina otrzymuje pomoc materialną, głównie w postaci produktów spożywczych.

9. Zachęcamy do udziału w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Polega ona na tym, aby zrobić prezent dla potrzebującego dziecka z naszej parafii. Przed prezbiterium znajduje się drzewko z zawieszonymi na nim serduszkami, które należy wziąć ze sobą do domu. Na serduszkach wypisany jest wiek i płeć dziecka, a także inne dane potrzebne do przygotowania właściwego prezentu. Paczki wraz z dołączonymi serduszkami prosimy dostarczyć do soboty, 16 grudnia, na plebanię. Akcja jest całkowicie anonimowa.

10. Dziękujemy czterem mężczyznom z Kosowa, dwom z Nowej Wsi i jednemu z Rostek,  którzy 5 grudnia wykonywali prace pomocnicze przy remoncie kościoła,

Dziękujemy również w sumie jedenastu kobietom z Kosowa za posprzątanie kościoła 5, 7 i 9 grudnia.