4 NIEDZIELA ADWENTU

1. Jutro - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w dzień będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00, w Rytelach - o godz. 9.00 i w Chruszczewce - o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni. Zachęcamy więc, do udziału w Mszach św. oktawy Narodzenia Pańskiego.

2. 26 grudnia, we wtorek - drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. 27 grudnia, we środę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

4. 28 grudnia, we czwartek – święto Świętych Młodzianków. Dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

5. 31 grudnia, w przyszłą niedzielę - Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.

31 grudnia, kończymy także rok kalendarzowy. Z tej racji po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”, za łaski minionego roku.

6. W dniach 27 – 29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać na plebanii lub znaleźć je na stronie internetowej naszej diecezji.

7. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się w naszej parafii we wtorek, 2 stycznia.

8. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Kosów Lacki, z ul. Pańskiej: 100 zł i z Gut: 200 zł.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 350 000 zł, z czego 50 000 zł, to prace w formie darowizny ze strony wykonawcy, czyli Pana Bogusława Jakubaszka, za co, bardzo serdecznie dziękujemy! Dziękujemy także podwykonawcom: Panu Sławomirowi Poniatowskiemu i Panu Robertowi Wesołowskiemu, za wykonanie części prac.

Wykonawcy zostały wypłacone 263 000 zł. Do pełnego rozliczenia brakuje jeszcze 37 000 zł. Na pokrycie reszty kosztów zostały wydrukowane specjalne cegiełki, które znajdują się na stoliku za ławkami. Zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z ich treścią i, jeśli ktoś uzna za stosowne, o ewentualne wpłaty bezpośrednio na specjalne subkonto związane z remontem kościoła. Pozwoli to na całkowite rozliczenie prac związanych z instalacją ogrzewania podłogowego, a jeśli pieniędzy będzie więcej – na inne prace dodatkowe. Zachęcamy także Gości o włączenie się w projekt renowacji naszego kościoła.

Informujemy też, że w minionym tygodniu została uruchomiona cała instalacja ogrzewania podłogowego.

Prosimy także, o zwracanie uwagi na to, aby zamykać za sobą drzwi.

Drugim etapem prac renowacyjnych będzie malowanie wnętrza kościoła. Rozpocznie się on po spełnieniu wszystkich warunków formalnych, które są w toku, czyli w przeciągu miesiąca lub dwóch.