1 NIEDZIELA ADWENTU

1 GRUDNIA 2019

 

1.         Dzisiaj, rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio okres ten przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia.

            Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę i praktyki sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa adwentowe, takie jak „roraty” i rekolekcje.

            „Roraty” będą odprawiane w każdą środę, rano o godz. 6.45 oraz we wtorki i soboty - o godz. 17.00. W sposób szczególny, do udziału w wieczornych „roratach” zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony. Na ostatnim nabożeństwie „roratnim” zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy lampion.

            Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 13 -15 grudnia. Poprowadzi je O. Wiesław Zielonka, Oblat Maryi Niepokalanej z Siedlec.

            Okres Adwentu rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Jest to pierwsza część trzyletniego programu duszpasterskiego, poświęconego Najświętszemu Sakramentowi, którego mottem są słowa: „Eucharystia daje życie”.

 

2.         Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 

3.         Przypominamy również, że dzisiaj o godz. 15.00, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się „Pokaz Talentów”, w którym wystąpią dzieci i młodzież z Gminy Kosów Lacki. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

4.         Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Kosów: ul. Szkolna, Kolejowa, Energetyczna i Towarowa, wtorek – Kosów: ul. Polna, Gutowska i Boczna, środa – Kosów: ul. Nowa i Kościelna, czwartek – Kosów: ul. Leśna, Piaskowa, Małkińska, Parkowa i Mazowiecka, piątek – Kosów: ul. Armii Krajowej, Węgrowska, Spacerowa i przyległe oraz Wiatraczna, sobota – Kosów: ul. Młynarska i przyległe, a po Mszy św. o godz. 17.00 – blok przy ul. Sportowej.

            Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

5.         3 grudnia, we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, patrona misji katolickich.

                                                                                                                                        

6.         5 grudnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

7.         6 grudnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach w Chruszczewce i w Rytelach Wszołkach.

 

8.         Także, 6 grudnia, w piątek o godz. 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury  w Kosowie odbędzie się spotkanie z Mikołajem. W programie spotkania – spektakl teatru KRAK ART. Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci.

 

9.         7 grudnia, w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.

 

10.       Również, 7 grudnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

11.       8 grudnia, w przyszłą niedzielę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

            Także, 8 grudnia o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone medaliki, a następnie rozdane dzieciom.

           

12.       Również, 8 grudnia, w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 20.Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

13.       Jeszcze raz zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej „Od serca”. Prosimy o pobranie papierowych toreb, wypełnienie ich odpowiednimi artykułami i dostarczenie w najbliższym czasie na plebanię.

 

14.       Parafialny Oddział Caritas i wolontariusze organizują akcję bożonarodzeniową ZOSTAŃ ANIOŁEM. Polega ona na tym, aby do koszyków ustawionych w sklepach w naszym mieście włożyć produkty spożywcze, zabawki, chemię gospodarczą, itp. Następnie zebrane dary zostaną przekazane osobom potrzebującym. Akcja będzie trwała od 2 do 9 grudnia.

 

15.       Pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską Wigilię”, rozpoczyna się XXVI Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019. Przy tej okazji w zakrystii można nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych w wakacje 2020 r. Świece duże są po 17 zł, średnie – po 12 zł i małe – po 7 zł.

 

16.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca na miesiąc grudzień:

            -o dar pojednania dla zwaśnionych w naszych rodzinach, sąsiedztwie oraz między narodami;

            -o wytrwania dla powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

17.       Dziękujemy Dyrekcjom Szkół w Kosowie oraz wszystkim ofiarodawcom, a także osobom, które przygotowały i przeprowadziły turniej ministrantów w piłkę nożną.

Dziękujemy również Pani Marii Zalewskiej i Pani Joannie Omieciuch i Pani Wandzie Zabielskiej za uwicie wieńca adwentowego.