34 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

24 LISTOPADA 2019

 

1.         Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, którą dzisiaj obchodzimy, jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

2.         Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele parafialnym, odbędzie się koncert patriotyczny pt. „ŚLADEM WOLNOŚCI” w wykonaniu OLGI SZOMAŃSKIEJ. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

3.         Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Nowa Wieś i Grądy, środa – Henrysin, Zawady i Olszew, czwartek – Rytele Wszołki i Jakubiki, piątek – Kosów Lacki kolonie, Tosie wieś i Krupy, sobota – Albinów i Tosie kolonie.

            Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

4.         25 listopada, w poniedziałek – wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Jest to patronalne święto kolejarzy. Zapraszamy wszystkich kolejarzy na Mszę św. o godz. 7.30, która będzie sprawowana w ich intencji.

 

5.         Władze Samorządowe Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Kosowski Klub Seniora zapraszają na Gminny Dzień Seniora, który odbędzie się 27 listopada br., o godz. 15.00. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

6.         Także, 27 listopada, we środę po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii – spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej.

 

7.         W najbliższą niedzielę, 1 grudnia, rozpoczyna się Adwent. Jest to jednocześnie początek nowego Roku Liturgicznego.

 

8.         Również, 1 grudnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne.

 

9.         Także, w przyszłą niedzielę, 1 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 

10.       Również, w przyszłą niedzielę, 1 grudnia o godz. 15.00, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się „Pokaz Talentów”, w którym wystąpią dzieci i młodzież z Gminy Kosów Lacki. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

11.       Przypominamy, że 7 grudnia, w sobotę, organizowany jest wyjazd autokarowy do Torunia na obchody 28.Rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u Pani Barbary Niemiry.

           

12.       Również, 7 grudnia, w sobotę, organizowany jest wyjazd ministrantów i scholii do parku trampolin w Białymstoku. Przewidziane są też inne atrakcje. Koszt wyjazdu – 10 zł. Resztę wydatków pokrywa parafia. Prosimy, aby do 1 grudnia rodzice zgłaszali chętne dzieci. Zapisy przyjmuje ks. Grzegorz.

 

13.       Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”. Polega ona na tym, aby dzisiaj pobrać (przy wyjściu z kościoła) ekologiczne torby i zgodnie z instrukcją znajdującą się na nich, wypełnić je artykułami spożywczymi i środkami czystości. Tak przygotowane torby należy przynieść na plebanię do niedzieli, 1 grudnia. Następnie z produktów, które zostaną przekazane, przygotowane będą paczki świąteczne dla osób ubogich i chorych. Niech ten gest miłosierdzia będzie żywym świadectwem naszej ludzkiej wrażliwości.

 

14.       W imieniu własnym oraz Pani Alicji Popieluch dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę celem wsparcia jej rodziny. Zebranych zostało 7481, 84 zł i 10 euro. Serdeczne Bóg zapłać!