2 NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ

NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

8 GRUDNIA 2019

 

1.         Dzisiaj, obchodzimy 20.Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

2.         Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Kosów: ul. Leśna, Piaskowa, Małkińska, Parkowa i Mazowiecka, wtorek – Kosów: ul. Nurska i Radosna, środa – Kosów: ul. Słoneczna i Sadowa, czwartek – Kosów: ul. Wolności i przyległe oraz Pańska.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

3.         13 grudnia, w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

 

4.         Również, 13 grudnia, w piątek – 38.Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Jest to dzień modlitw za Ofiary stanu wojennego i całego systemu komunistycznego.

 

5.         W dniach 13 – 15 grudnia, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe.

            Rekolekcjom będzie przewodniczył O. Wiesław Zielonka, Oblat Maryi Niepokalanej z Siedlec.

            Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                        

6.         14 grudnia, w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

7.         W przyszłą niedzielę, 15 grudnia – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

 

8.         Również, w przyszłą niedzielę, 15 grudnia po Mszach św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim będą rozprowadzać karty i ozdoby świąteczne oraz pierniczki. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na cele charytatywne, a przede wszystkim na pokrycie kosztów tzw. „adopcji na odległość” Mary Grace z Filipin. Dziewczynka jest podopieczną szkoły od czerwca 2017 r. Dzięki comiesięcznym wpłatom uczęszcza do szkoły prowadzonej przez siostry urszulanki, a jej rodzina otrzymuje pomoc materialną, głównie w postaci produktów spożywczych.

            Natomiast ministranci i schola będą rozprowadzać, za dobrowolną ofiarę, sianko na stół wigilijny.

 

9.         19 grudnia, we czwartek, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 17 grudnia zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

 

10.       Zachęcamydo udziału w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Polega ona na tym, aby zrobić prezent dla potrzebującego dziecka z naszej parafii. Przed prezbiterium znajduje się choinka z zawieszonymi na niej serduszkami, które należy wziąć ze sobą do domu. Na serduszkach wypisany jest wiek i płeć dziecka, a także inne dane potrzebne do przygotowania właściwego prezentu. Paczki wraz z dołączonymi serduszkami prosimy dostarczyć do środy, 18 grudnia, na plebanię. Akcja jest całkowicie anonimowa.

11.       Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w najnowszym konkursie „Orszak z Gwiazdą”. Głosowanie trwa do 15 grudnia 2019 r. poprzez stronę www.orszak.org. Przewidzianych jest wiele nagród, w tym główna - wizyta zespołu muzycznego „Albo i Nie”, który uświetni kolędowanie orszakowe w dniu 6 stycznia 2020 r. podczas Orszaku Trzech Króli organizowanego przez zwycięską miejscowość. Zagłosuj na Kosów!

12.       W dniach 27 - 29 grudnia br., pod hasłem: „Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne (Mt 19, 16), w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędą się rekolekcje powołaniowe dla uczniów szkół średnich. Serdecznie zachęcamy młodych mężczyzn do wzięcia udziału w tych rekolekcjach! Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać na plebanii lub znaleźć je na stronie internetowej naszej diecezji.

 

13.       Zachęcamy, dzieci i młodzież do udziału w feriach zimowych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. O szczegółach można dowiedzieć się na plebanii.