33 NIEDZIELA ZWYKŁA
17 LISTOPADA 2019
 
 
1. Dzisiaj, po każdej Mszy św., odbywa się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia finansowego Rodziny Pani Alicji Popieluch, która po tragicznej śmierci męża pozostała z czwórką dzieci, praktycznie bez środków do życia.
 
2. Pan Organista roznosi opłatki. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Trzciniec Mały i Duży, wtorek – Telaki kolonie, środa – Telaki wieś, czwartek – Łomna i Zaleś, piątek – Ratyniec Stary i Nowy.
Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.
 
3. 18 listopada, w poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, a zarazem patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 
4. 20 listopada, we środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 
5. 21 listopada, we czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 
6. 22 listopada, w piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji organistów, kantorów, chórów kościelnych, scholi i kościelnych zespołów muzycznych.
 
7. 23 listopada, w sobotę o godz. 10.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego, odbędzie się pogrzeb kaprala Edwarda Iwanowskiego ps. „Szatan”, żołnierza 30 Dywizji Piechoty Armii Krajowej, poległego w walce z niemieckim okupantem 11 kwietnia 1944 r. w okolicy Telak. Jego doczesne szczątki zostały ekshumowane z grobu wojennego 25 września br. Po Mszy św. pogrzebowej prochy kaprala Edwarda Iwanowskiego zostaną złożone na naszym cmentarzu parafialnym.
 
8. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
 
9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 24 listopada, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.
 
10. Również, w przyszłą niedzielę, 24 listopada, po Mszy św. o godz. 12.00, w naszym kościele parafialnym odbędzie się koncert patriotyczny pt. „ŚLADEM WOLNOŚCI” w wykonaniu OLGI SZOMAŃSKIEJ. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
Z racji na konieczność wcześniejszego rozstawienia sprzętu na koncert, w przyszłą niedzielę przed sumą, nie będzie modlitwy „wypominkowej”.
 
11. 7 grudnia, w sobotę, organizowany jest wyjazd autokarowy do Torunia na obchody 28.Rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u Pani Barbary Niemiry.
 
12. Przypominamy, że Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w ramach akcji „Polak z sercem” organizuje zbiórkę artykułów spożywczych (z długim terminem przydatności do spożycia), chemicznych, szkolnych i zabawek celem wsparcia Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Zbiórka potrwa do 24 listopada. Zebrane artykułu dostarczamy na plebanię.
 
13. Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia planujemy budowę „żywej” szopki. Aby zrealizować ten projekt potrzebujemy pomocy. Prosimy o deski i inne elementy drewniane, udostępnienie zwierząt i paszy dla nich oraz o pomoc fizyczną. Zainteresowanych tą inicjatywą prosimy o zgłaszanie się do Ks. Grzegorza.
Jeśli uda się zrealizować ten pomysł, to będzie on wielkim ubogaceniem zbliżających się świąt, szczególnie dla dzieci.