32 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 LISTOPADA 2019

 

 

1. Dzisiaj, obchodzimy 11.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan w Sudanie Południowym (najmłodszym państwie świata). Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.

 

2. Również dzisiaj, błogosławimy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych tygodniach Pan Organista będzie je roznosił w parafii. Porządek - na najbliższy tydzień będzie następujący: wtorek – Guty, środa – Dębe, czwartek – Stara i Nowa Maliszewa, piątek – Żochy, sobota – Chruszczewka.

            Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

3. Także dzisiaj, po Mszach św., młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół w Kosowie rozprowadza flagi państwowe. Koszt – 20 zł (flaga wraz z drzewcem). Dochód - przeznaczony będzie na wsparcie duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii.

 

4. 11 listopada, w poniedziałek - Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 17.00. Zachęcamy, aby w tym dniu przyozdobić swoje domy symbolami narodowymi.

 

5. Porządek nabożeństw wieczornych w poniedziałki, w listopadzie, będzie następujący:

            -16.15 – różaniec połączony z „wypominkami”;

            -16.45 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

            -17.00 – Msza św.

 

6. 212 listopada, we wtorek – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

 

7.13 listopada, we środę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

8. Również, 13 listopada, we środę o godz. 14.00 na cmentarzu powązkowskim w Warszawie odbędzie się pogrzeb Pani Izabelli Galickiej, odkrywczyni obrazu El Greca w naszej parafii. Pani Izabella zmarła 1 listopada.

 

9. 6 listopada, w sobotę – święto Najświętszej Maryi  Panny  Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

 

10. 17 listopada, w przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia finansowego Rodziny Pani Alicji Popieluch, która po tragicznej śmierci męża pozostała z czwórką dzieci, praktycznie bez środków do życia.

            Przy tej okazji dziękujemy za ofiary złożone na rzecz leczenia Urszuli Tokarskiej z Sokołowa Podlaskiego.Zebranych zostało 13 652,58 zł.

11. W dniach 22 – 24 listopada w Siemiatyczach odbędą się rekolekcje członków Wspólnot Maryjnych i Kół Żywego Różańca. Zapisy, do 16 listopada, przyjmuje Pani Maria Zalewska. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach.

 

12. Jeszcze raz zachęcamy rodziców do modlitwy różańcowej w intencji swoich dzieci. Każdy, kto włącza się w to duchowe dzieło, zostaje zapisany do określonej Róży Różańcowej i podejmuje się modlitwy za swoje dziecko. Zachęcamy, szczególnie młodych rodziców, do powierzenia swoich dzieci duchowej opiece Matki Bożej. Do tej pory, do modlitwy za swoje dzieci zgłosiło się dwunastu rodziców.

 

13. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w ramach akcji „Polak z sercem” organizuje zbiórkę artykułów spożywczych (z długim terminem przydatności do spożycia), chemicznych, szkolnych i zabawek celem wsparcia Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Zbiórka potrwa do 24 listopada. Zebrane artykułu dostarczamy na plebanię.

 

14. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg „Balu wszystkich świętych”. W sposób szczególny wyrażamy naszą wdzięczność rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek.