31 NIEDZIELA ZWYKŁA

3 LISTOPADA 2019

 

 

1.         4 listopada, w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 

2.         7 listopada, – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Z racji różańca na cmentarzu nie będzie Godziny Świętej.

 

3.         9 listopada, w sobotę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

4.         10 listopada, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili 11.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan w Sudanie Południowym (najmłodszym państwie świata). Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.

           

5.         Również, 10 listopada, w przyszłą niedzielę, Mszą św. o godz. 12.00 rozpoczniemy obchody Święta Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i dziękczynienia za dar wolności. Na początku liturgii, zgodnie z zarządzeniem Wikariusza Generalnego, odśpiewamy Hymn Narodowy.

            W obchody Święta Niepodległości wpisuje się także koncert pt.„Śladem wolności” w wykonaniu Olgi Szomańskiej, który odbędzie się w naszym kościele 24 listopada.

 

6.         Także, 10 listopada, w przyszłą niedzielę po Mszach św., młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół w Kosowie będzie sprzedawać flagi narodowe. Koszt – 20 zł (flaga wraz z drzewcem). Dochód - przeznaczony będzie na wsparcie duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii.