27 PAŹDZIERNIKA 2019

1.         28 października, w poniedziałek –święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2.         30 października, we środę po Mszy św. wieczornej i różańcu – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

3.         31 października, we czwartek – ostatnie nabożeństwo różańcowe, a także rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy i największy różaniec.

4.         1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek nabożeństw będzie następujący:

-w kościele – Msza św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00;

-na cmentarzu: o godz. 11.00 – wspólna modlitwa „wypominkowa”, o godz. 11.30 – procesja z modlitwami w intencji zmarłych i o godz. 12.00 – Msza św. w kaplicy cmentarnej.

Po Mszy św. księża poświęcą pomniki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele duszpasterskie.

Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00!

1 listopada, to także I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 – nabożeństwo wynagradzające. Nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

Z racji uroczystości – nie obowiązuje post.

5.         2 listopada, w sobotę - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Od godz. 9.30 – modlitwa „wypominkowa”, a po Mszy św. o godz. 10.00 – procesja wokół kościoła z modlitwami w intencji zmarłych.

2 listopada, to również I sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

6.         W czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada będziemy zbierać się wspólnie na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00 (początek przy kaplicy), aby modlić się w intencji naszych zmarłych.

1 listopada różaniec połączony z „wypominkami” zostanie odprawiony o godz. 11.00.

7.         Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać, pod zwykłymi warunkami:

-odpust zupełny w dniach 1 - 8 listopada,

-odpust cząstkowy w pozostałe dni roku.

Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

8.         Można jeszcze składać kartki „wypominkowe”. Za naszych zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w „wypominkach” będziemy się modlić: 1 listopada - o godz. 11.00 (na cmentarzu), 2 listopada o godz. 9.30 (w kościele), od 3 do 8 listopada – w czasie różańca na cmentarzu i od 9 do 30 listopada (w kościele) – codziennie od godz. 16.30 (w dni powszednie) i od godz. 9.30 (w niedziele).

Zostaną też za nich odprawione Msze św.: 1 i 2 listopada, w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna) i w czasie rekolekcji.

9.         Jeszcze raz zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Do kontenerów wrzucamy tylko odpady sztuczne (plastiki, znicze itp.). Prosimy, nie wrzucać do kontenerów worków z liśćmi. Prosimy także, aby nie sprzątać grobów w niedziele.

Jednocześnie informujemy, że na cmentarzu, na nowej części została ustawiona toaleta.

10.       3 listopada – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.

11.       Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 3 listopada, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

12.       Przypominamy, że 3 listopada, w przyszłą niedzielę, odbędzie się w naszej parafii „Bal Wszystkich Świętych”. Dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 12.00 przebrane za swoich świętych Patronów. Po Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła, a po niej – bal w sali parafialnej na plebanii. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Przewidziane są także zabawy dla rodziców.

W trakcie balu odbędzie się także spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.

13.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc listopad:

-o zachowanie wartości chrześcijańskich przez Polaków i odnowę wiary w Europie;

-o światłość wiekuistą dla zmarłych biskupów, kapłanów i członków Żywego Różańca.

14.       Serdecznie dziękujemy Akcji Katolickiej za przeprowadzenie „Akcji Kremówka” i przygotowanie pysznego ciasta.

W imieniu własnym, jak również Państwa Lipków z Chruszczewki, ofiary niedawnego pożaru, dziękujemy za datki złożone do puszek celem wsparcia poszkodowanych. Zebranych zostało 5 130 zł.