25 NIEDZIELA ZWYKŁA

22 WRZEŚNIA 2019

 

1.         Dzisiaj, po każdej Mszy św. przy kościele, odbywa się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia leczenia Urszuli Tokarskiej z Sokołowa Podlaskiego. Ula ma 20 lat. Jest bardzo utalentowaną osobą, studentką II roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W grudniu zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową. Na leczenie potrzebne są bardzo duże środki finansowe.

 

2.         23 września, w poniedziałek – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jest to szczególny Patron dla naszej parafii, gdyż w ołtarzu, na którym sprawowana jest Msza św. wmurowane są relikwie tego świętego.

 

3.         25 września, we środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

 

4.         27 września, w piątek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.

 

5.         28 września, w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

 

6.         Przypominamy, że 28 września, w sobotę, w Sanktuarium Maryjnym w Łazówku odbędzie się diecezjalne spotkanie modlitewne Wspólnot Maryjnych oraz Kół Żywego Różańca. Zapisy, do 24 września, przyjmują Pani Maria Zalewska i Pani Joanna Omieciuch. Zachęcamy, do wzięcia udziału w tym spotkaniu wszystkich czcicieli Matki Bożej.

 

7.         Również, w sobotę, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, włączając się w inicjatywę „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”, będziemy się modlić o jedność, za kapłanów i za Ojczyznę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 przy słupie ogłoszeniowym na skrzyżowaniu ulic Nurskiej i Wolności. Serdecznie zapraszamy.

 

8.         Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 29 września, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

 

9.         Także, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 – poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. - spotkanie młodzieży klas VIII, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

 

10.       Bóg zapłać, anonimowej Rodzinie z Gut, za ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 1000 zł.