24 NIEDZIELA ZWYKŁA

15 WRZEŚNIA 2019

 

 

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „«Wszyscy tworzymy jedno» (Ef 4, 25). Od społeczności sieciowej do wspólnot ludzkich” obchodzimy 53.Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą wspieramy wszystkie media, aby troszczyły się o przekaz prawdy, były rzetelne i obiektywne. W sposób szczególny pamiętamy o mediach katolickich, a wśród nich o Radiu Maryja, Radiu Podlasie, Telewizji TRWAM i tygodniku „Niedziela”.

            Przy tej okazji zachęcamy do prenumeraty „Niedzieli”, gdzie m. in. w specjalnej wkładce podlaskiej znajdziemy aktualne wiadomości z życia diecezji.

            Z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

 

2.         Również dzisiaj, pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz? (J 1, 38)”, rozpoczął się IX Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy wszystkich do refleksji na ten temat, modlitwy w tej intencji, jak również zaangażowania w to, jakże ważne dzieło.

 

3.         Jeszcze raz zapraszamy, dzieci i młodzież, do udziału w Triduum ku czci św. Stanisława Kostki.

            Triduum rozpoczniemy (rozpoczęliśmy) dzisiaj Mszą św. o godz. 12.00, podczas której zostaną (zostały) poświęcone tornistry z książkami i przyborami szkolnymi

            W poniedziałek, 16 września, zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Kostka w oczach dziecka”. Początek o godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebanii. Zapraszamy dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej.

            We wtorek, 17 września, zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Stanisławie Kostce, patronie dzieci i młodzieży. Początek o godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebanii.

            We środę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00. Po Mszy św. – ognisko, rozdanie nagród za udział w konkursach i wspólna zabawa.

            18 września, zapraszamy również uczniów klas trzecich wraz z rodzicami, którzy tego dnia rozpoczną przygotowanie do I Komunii św.

 

4.         16 września, w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

5.         Także, 16 sierpnia, w poniedziałek, Akcja Katolicka zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na czuwanie modlitewne w łączności ze św. Janem Pawłem II.

 

6.         17 września, we wtorek, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ofiar systemu komunistycznego.

 

7.         W dniach 18, 20 i 21 września – kwartałowe dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

 

8.         20 września, w piątek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

 

9.         21 września, w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

10.       Również, 21 września, w sobotę o godz. 10.00 – zbiórka ministrancka oraz próba scholii. Zachęcamy, dzieci i młodzież do członkostwa w wymienionych grupach parafialnych, aby w ten sposób rozwijać swoje talenty i jeszcze pełniej oddawać cześć Bogu.

 

11.       22 września, w przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka do puszek celem wsparcia leczenia Urszuli Tokarskiej z Sokołowa Podlaskiego. Ula ma 20 lat. Jest bardzo utalentowaną osobą, studentką II roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W grudniu zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się na plakacie, na tablicy ogłoszeń.

 

12.       Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz DUON Dystrybucja Spółka z o. o. zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące podłączeń nieruchomości do sieci gazowej oraz planów inwestycyjnych w tym zakresie. Spotkanie odbędzie się 17 września o godz. 16.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

 

13.       28 września, w sobotę, w Sanktuarium Maryjnym w Łazówku odbędzie się diecezjalne spotkanie modlitewne Wspólnot Maryjnych oraz Kół Żywego Różańca. Zapisy, do 24 września, przyjmują Pani Maria Zalewska i Pani Joanna Omieciuch. Zachęcamy, do wzięcia udziału w tym spotkaniu wszystkich czcicieli Matki Bożej.

            Przy tej okazji, jeszcze raz, zwracamy się z prośbą do zelatorów i zelatorek Kół Żywego Różańca o dostarczenie aktualnych list członków poszczególnych róż.

 

14.       Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Janowi Słomiakowi za zamontowanie lampy oświetlającej parking przy plebanii, za wykoszenie trawy przy cmentarzu oraz za zorganizowanie zabezpieczenia trasy podczas wczorajszej Drogi Krzyżowej.

            Dziękujemy także delegacji z Gminy za reprezentowanie naszej parafii na Dożynkach Diecezjalnych, które odbyły się 7 września w Wyszkach.

 

15.       Serdecznie dziękujemy Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej oraz nowożeńcom Ewelinie Kurowickiej i Kamilowi Romanowi za kwiaty do dekoracji kościoła.