23 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NARODZENIA NMP

8 WRZEŚNIA 2019

 

 

1.         Przypominamy, że 12 września, we czwartek pod hasłem: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ namaścił i posłał Mnie..” (Łk4, 18) odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach. Zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu. O szczegóły, prosimy pytać katechetów.

 

2.         13 września, w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

 

3.         Również, 13 września, w piątek, po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

4.         14 września, w sobotę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

            Przy tej okazji, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych.

            Jako wspólnota parafialna włączymy się też w ogólnopolską akcję pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Zapraszamy różaniec przy Krzyżu papieskim, następnie na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej - na Drogę Krzyżową ulicami Kosowa.

 

5.         Zapraszamy, dzieci i młodzież, do udziału w Triduum ku czci św. Stanisława Kostki.

            W niedzielę, 15 września, zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 dzieci z tornistrami-plecakami. Po Eucharystii poświęcimy plecaki wraz z książkami i przyborami szkolnymi. Dla każdego dziecka z tornistrem – miła niespodzianka.

            Od przyszłej niedzieli Msze św. o godz. 12.00 będą Mszami św. dla dzieci.

            W poniedziałek, 16 września, zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Kostka w oczach dziecka”. Początek o godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebanii. Zapraszamy dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej.

            We wtorek, 17 września, zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o św. Stanisławie Kostce, patronie dzieci i młodzieży. Początek o godz. 17.00 w sali katechetycznej na plebanii.

            We środę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00. Po Mszy św. – ognisko, rozdanie nagród za udział w konkursach i wspólna zabawa.

            18 września, zapraszamy również uczniów klas trzecich wraz z rodzicami, którzy tego dnia rozpoczną przygotowanie do I Komunii św.