22 NIEDZIELA ZWYKŁA

1 WRZEŚNIA 2019

 

1.         Jutro – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym, o godz. 8.30, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców. Zachęcamy także wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania.

 

2.         Także jutro, po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

3.         3 września, we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

4.         5 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

5.         6 września – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach w Chruszczewce i w Rytelach Wszołkach.

 

6.         7 września – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

7.         Przypominamy, że 7 września w Wyszkach odbędą się Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza św. dziękczynna – o godz. 11.00.

 

8.         Również, 7 września na terenie Muzeum Treblinka odbędzie się uroczystość patriotyczno-religijna. W programie uroczystości znajduje się m. in. Droga Krzyżowa, która rozpocznie się o godz. 12.00 i Msza św. o godz. 13.00. Na powyższe uroczystości, Pan Burmistrz, funduje autokar, który odjedzie z parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy o godz. 11.30.

 

9.         8 września, w przyszłą niedzielę – w naszej parafii uroczystość odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, ale tylko w kościele. Nie będzie Mszy św. w kaplicach. Uroczysta suma – o godz. 12.00, a po niej nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Na każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziarna siewnego.

 

10.       12 września, we czwartek pod hasłem: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ namaścił i posłał Mnie..” (Łk4, 18) odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach. Zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu. O szczegóły, prosimy pytać katechetów.

 

11.       Jeszcze raz przypominamy, że Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje zbiórkę artykułów szkolnych, w tym plastycznych i papierniczych, celem przygotowania wyprawek szkolnych, które trafią do polskich dzieci mieszkających na Białorusi. Materiały przynosimy na plebanię, do niedzieli, 8 września.

 

12.       Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na wrzesień:

            -o dary Ducha Świętego dla nauczycieli, katechetów i uczniów w nowym roku szkolnym;

            -o umocnienie w posłannictwie głoszenia Słowa Bożego dla naszych biskupów i kapłanów;

            -za powołanych do kapłaństwa i ich wychowawców.

 

13.       Trwa rekrutacja do Klubu Dziecięcego w Kosowie Lackim, czyli żłobka Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

14.       W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na 2020 r. Kolejne miesiące przedstawiają sławne wizerunki Matki Bożej z kościołów naszej diecezji.  Dochód - przeznaczony jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kalendarze są w cenie 5 zł za sztukę.