21 NIEDZIELA ZWYKŁA

25 SIERPNIA 2019

 

 

1.         Decyzją Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa z dniem 25 sierpnia br., do pracy duszpasterskiej w naszej parafii zostali skierowani trzej nowi Księża Wikariusze. Są nimi: Ks. Roman Smuniewski, Ks. Tomasz Łapiński i Ks. Grzegorz Zasłonka. Witam ich bardzo serdecznie i życzę Bożego błogosławieństwa oraz owocnej posługi duszpasterskiej.

 

2.         Dzisiaj, Mszą św. o godz. 18.00, a po niej piknikiem rodzinnym na placu przy plebanii kończą się półkolonie dla dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziny z naszej parafii, nie tylko te, z których dzieci uczestniczyły w półkoloniach, na wspólną modlitwę i zabawę.

 

3.         Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele – o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, w Rytelach – o godz. 9.00, w Chruszczewce – o godz. 11.00.

            Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji osób, które włączyły się w gościnne przyjęcie pielgrzymów z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

4.         27 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Moniki.

 

5.         Również, 27 sierpnia, we wtorek – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza na niekonwencjonalną projekcję filmów. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

6.         28 sierpnia, we środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 

7.         29 sierpnia, we czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

8.         Także, 29 sierpnia, we czwartek po Mszy św. wieczornej, odbędzie się próba chóru.

 

9.         31 sierpnia, w sobotę – Ogólnopolski Dzień „Solidarności”.

 

10.       W przyszłą niedzielę, 1 września, podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Parafialno-Gminne Dziękczynienie za Plony, czyli Dożynki. Prosimy, aby poszczególne wsie przygotowały wieńce.

            Z racji dożynek nie będzie nabożeństwa eucharystycznego po Mszy św. Zostanie ono odprawione w następną niedzielę, kiedy to będziemy obchodzili uroczystość odpustową.

            Jednocześnie informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się 7 września w parafii Wyszki.

 

11.       1 września, w przyszłą niedzielę – 80.Rocznica wybuchu II wojny światowej, dzień modlitw o pokój i w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

            Z tej racji Władze Samorządowe oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na Piknik militarno-wojskowy. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

12.       Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje zbiórkę artykułów szkolnych, w tym plastycznych i papierniczych, celem przygotowania wyprawek szkolnych, które trafią do polskich dzieci mieszkających na Białorusi. Materiały przynosimy na plebanię, do niedzieli, 8 września.

 

13.       W trosce o diecezjan, dzieci i ich rodziny, informujemy, iż Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wychodząc naprzeciw zagrożeniom współczesnego świata, kieruje do Państwa projekt pt. „Zrozum. Zaufaj. Zapobiegaj”, w ramach którego można bezpłatnie skorzystać z poradnictwa rodzinnego i konsultacji z psychologami, socjoterapeutami i doradcami zawodowymi. W ramach projektu można uzyskać także porady dotyczące uzależnień, między innymi od nowoczesnych technologii cyfrowych. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

14.       W dniach 5 – 8 września odbędzie się 4.Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Drohiczyn – Loretto. Szczegóły - na tablicy ogłoszeń.

 

15.       Przypominamy, że organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia na Święto Dziękczynienia, które odbędzie się 7 września br. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Pani Barbary Niemiry lub do Pani Elżbiety Szymańczuk. Szczegółowe informacje – przy zapisach.

 

16.       W dniach 16 – 20 września odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę organizowana przez Duszpasterstwo Wspólnot Maryjnych. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.