20 NIEDZIELA ZWYKŁA

18 SIERPNIA 2019

 

 

1.         Decyzją Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa z dniem 25 sierpnia br., ks. Mariusz Szymanik został mianowany wikariuszem Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sarnakach, a tym samym zwolniony z funkcji wikariusza Parafii Kosów Lacki. Serdecznie dziękuję (Ks. proboszcz dziękuje) Ks. Mariuszowi - za kilkuletnią pracę w naszej parafii i życzę Bożego błogosławieństwa oraz owocnej posługi duszpasterskiej.

 

2.         19 sierpnia, Mszą św. o godz. 9.00, rozpoczną się w naszej parafii Półkolonie dla Dzieci. Potrwają one do niedzieli, 25 sierpnia i zakończą się Festynem Rodzinnym.

 

3.         20 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

 

4.         21 sierpnia, we środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

 

5.         22 sierpnia, we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

6.         24 sierpnia, w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

 

7.         Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 25 sierpnia, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

 

8.         Serdecznie dziękujemy Państwu Lucynie Annie i Witoldowi Sobotkom oraz Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

9.         Jeszcze raz, zwracamy się z prośbą do zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca o sporządzenie aktualnych spisów członków poszczególnych róż.

 

10.       Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia na Święto Dziękczynienia, które odbędzie się 7 września br. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Pani Barbary Niemiry lub do Pani Elżbiety Szymańczuk. Szczegółowe informacje – przy zapisach.