18 NIEDZIELA ZWYKŁA

4 SIERPNIA 2019

 

1.         6 sierpnia, we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego.

 

2.         8 sierpnia, we czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

 

3.         9 sierpnia, w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

 

            4.         10 sierpnia, w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

5.         W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia o godz. 9.15 w salce parafialnej – spotkanie zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca z naszej parafii. Prosimy, aby zelatorzy przygotowali aktualne spisy członków należących do poszczególnych róż różańcowych.

 

6.         Również, w przyszłą niedzielę, 11 sierpnia w kaplicy w Rytelach Wszołkach, o godz. 12.00 – uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego.

            Z tej racji Msza św. w kaplicy w Chruszczewce zostanie odprawiona o godz. 9.00.

 

7.         W imieniu własnym i organizatorów Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do serdecznego i gościnnego przyjęcia pątników. Bóg zapłać za piękny przykład chrześcijańskiej gościnności!

            W intencji wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku w poniedziałek, 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, o godz. 10.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.

 

8.         Na cmentarzu trwają prace porządkowe polegające na koszeniu trawy i chwastów między grobami. Niestety, przy tej okazji na niektóre groby spadają ścięte fragmenty zieleni, lekko zanieczyszczając pomniki. Pracownicy do czyszczenia nagrobków używają dmuchawy, ale nie wszystko da się sprzątnąć. Dlatego prosimy o wyrozumiałość oraz sprzątnięcie nagrobków we własnym zakresie. Wystarczy do tego niewielka szczotka lub szmata. Idealnie by było, żeby tam, gdzie warstwa skoszonej trawy i chwastów jest gruba – wszystko zgrabić i złożyć przy kontenerach. Bóg zapłać!