17 NIEDZIELA ZWYKŁA

28 LIPCA 2019

 

1.         Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji, są także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

 

2.         29 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Marty, siostry Łazarza.

 

3.         31 lipca, we środę – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, założyciela Zakonu Jezuitów.

 

4.         1 sierpnia, we czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zakonu Redemptorystów.

           

5.         Również, 1 sierpnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

6.         Od popołudnia, 1 sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia, można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego lub rektoralnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź (jeśli zachodzi taka potrzeba), przyjęcie Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

7.         Zachęcamy do podjęcia, w sierpniu, postanowień abstynenckich lub trzeźwościowych. Świadomi wielkich wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie, w tym miesiącu i zatroskani o przyszłość naszego kraju, szczególnie młodego pokolenia, zdobądźmy się na te wyrzeczenia.

 

8.         2 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

 

9.         Także, 2 sierpnia, przez teren naszej parafii przejdzie33.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Kosowie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Przewiduje się, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 250 osób, w tym ok. 15 księży i kleryków. Pielgrzymi do Kosowa przybędą ok. godz. 12.30. W związku z tym, że 2 sierpnia wypada w piątek, udzielam (ks. proboszcz udziela) wszystkim pielgrzymom i tym, którzy będą przygotowywali poczęstunek, dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

           

10.       3 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

11.       4 sierpnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

12.       Jeszcze raz zachęcamy do wzięcia udziału w Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, ewentualnie - do uczestnictwa w pielgrzymce w tzw. Grupie Srebrnej.

 

13.       W dniach 3 i 4 oraz 17 i 18 sierpnia w parafii Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie odbędą się weekendowe kursy przedmałżeńskie. Szczegółowe informacje – na tablicy ogłoszeń.

            Przy tej okazji przypominamy, że fakt zawarcia związku małżeńskiego należy zgłosić najpóźniej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu, a narzeczeni powinni mieć ukończony kurs przedmałżeński.

 

14.       Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc sierpień:

            -aby Maryja była bardziej znana i miłowana;

            -o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich;

            -o błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie.

 

15.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Justynie Jurkowskiej i Mateuszowi Gumuli  za kwiaty do dekoracji kościoła.