16 NIEDZIELA ZWYKŁA

21 LIPCA 2019


1.    22 lipca, w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny.


2.    23 lipca, we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.


3.    24 lipca, we środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

   

4.    25 lipca, we czwartek – święto św. Jakuba Apostoła.


5.    Również, 25 lipca, we czwartek, w martyrologium rzymskim wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w przyszła niedzielę, 28 lipca, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji będą także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.


6.    26 lipca, w piątek - wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji babć i dziadków oraz ludzi starszych.


7.    Informujemy, że pielgrzymka do Niepokalanowa wyruszy sprzed kościoła, 27 lipca o godz. 11.00.


8.    Akcja Katolicka zaprasza na 17.Pieszą Pielgrzymkę na Odpust św. Anny do Prostyni. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano, w niedzielę 28 lipca, z kościoła parafialnego. Tego też dnia do Prostyni przybędzie Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

9.    Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 28 lipca, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

   

10.    Jeszcze raz informujemy, że w dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem „Abyście szli i owoc przynosili”, odbędzie się 29.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy są już przyjmowane w Sokołowie Podlaskim, w parafii konkatedralnej. 

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące: 

    - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

    - odmówienie cząstki różańca,

    - spełnienie dobrego uczynku,

    - dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

    Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

11.        Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Anicie Łach i Dawidowi Kurowickiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.