12 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 CZERWCA 2019

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,  odprawiane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem ziół i kwiatów oraz dzieci – we czwartek, 27 czerwca o godz. 18.00.

2. Dzisiaj – Dzień Ojca. Modlimy się w intencji ojców.

3. 24 czerwca, w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. 28 czerwca, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

5. 29 czerwca, w sobotę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 8.00, uroczysta suma o godz. 12.00, połączona z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną, o godz. 14.30 - Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Dydycza z okazji 25.lecia Zakładów Mięsnych „Zakrzewscy”, o godz. 16.30 i o godz. 18.00 – Msze św. obrzędowe z racji ślubów.

Ofiary składane w tym dniu na tacę, czyli tzw. świętopietrze, przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. 30 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy, w Chruszczewce – uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 30 czerwca, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

8. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ulic: Wolności, Kościelnej, Nurskiej, Parkowej, Sadowej, Słonecznej, Pańskiej i Młynarskiej oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za kwiaty do dekoracji kościoła.