11 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 CZERWCA 2019

1. Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

   Katolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki.

2. 17 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

3. 19 czerwca, we środę – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji, o godz. 8.15 w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, dzieci i młodzieży.

4. 20 czerwca, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, uroczysta suma - o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Kosowa.

Prosimy o przygotowanie ołtarzyków: I – przy kapliczce św. Jana Nepomucena – rodziców dzieci pierwszokomunijnych; II - przy kapliczce Trójcy Świętej - mieszkańców ulic:  Małkińskiej, Mostowej, Piaskowej i Leśnej oraz części ul. Nowej; III - przy krzyżu obok Urzędu Gminy - mieszkańców ulic: Szkolnej, Kolejowej, Towarowej, Polnej i części ul. Nowej; IV - przy organistówce - mieszkańców ulic: Wolności, Kościelnej, Nurskiej, Parkowej, Sadowej, Słonecznej, Pańskiej i Młynarskiej.

Prosimy też, aby na sumę przyszły dzieci, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji.

Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów.

Za pobożne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim sakramentem” w uroczystość Bożego Ciała można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.

Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę – po sumie.

5. Również, 20 czerwca, we czwartek – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

6. 21 czerwca, w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, patrona ministrantów.

7. 23 czerwca, w przyszłą niedzielę – Dzień Ojca. Modlimy się w intencji ojców.

8. Informujemy, że poza parafią odprawiane są Msze św. gregoriańskie za śp. Józefa Niepiekło i śp. Henryka Mleczko.

9. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Magdalenie Ziębie i Mateuszowi Wróblowi oraz Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty do dekoracji kościoła.