NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21 KWIETNIA 2019

1.         Składam (ks. proboszcz składa) bardzo serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli w przygotowaniu oraz przebiegu Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego:

- Księżom Wikariuszom – za przygotowanie dekoracji, służby liturgicznej i posługę duszpasterską,

- Ks. Tomaszowi Przewoźnemu – za posługę duszpasterską;

- Panu Kościelnemu wraz z żoną,

- Panu Organiście,

- Chórowi parafialnemu,

- Służbie liturgicznej,

- Druhnom i Druhom Strażakom,

- Radnym parafialnym,

- Bieli procesyjnej,

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi!

W sposób szczególny, dziękujemy  tym, którzy znaleźli czas na adorację Najświętszego sakramentu i tym, którzy w czasie Triduum Sacrum skorzystali z sakramentu pojednania.

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w wydarzeniach Paschy Jezusa Chrystusa, dziękujemy za piękną postawę modlitewną.

Życzymy, aby blask poranka wielkanocnego napełniał Wasze życie radością, nadzieją i sensem.

2.         Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Również jutro, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3.         Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będziemy obchodzili przez osiem dni. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oktawy wielkanocnej.

Poszczególne dni tygodnia po Zmartwychwstaniu Pańskim mają rangę uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

4.         W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W dni powszednie będzie ona odprawiana po Mszy św. wieczornej.

W tym roku w sposób szczególny nowenna przygotowuje nas do Nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii, które rozpocznie się 28 kwietnia, w 2.Niedzielę Wielkanocną. Wtedy to, po sumie, Obraz zostanie przekazany pierwszej rodzinie. Szczegółowy program nawiedzenia zostanie podany w przyszłą niedzielę.

5.         25 kwietnia, we czwartek, swoje imieniny będzie obchodził Ks. Jarosław Wojasiński. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

6.         W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, Niedzielę Miłosierdzia Bożego,pod hasłem „Polska Pomaga – Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”rozpocznie się 75.Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na dzieła charytatywne.

7.                     Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z Jakubik – 150 zł, ofiary indywidualne – 120 zł.

Dziękujemy również za ofiary składane przy okazji Drogi Krzyżowej.