2 NIEDZIELA WIELKANOCNA,

czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 KWIETNIA 2019

1.         Dzisiaj,pod hasłem „Polska Pomaga – Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”rozpoczyna się 75.Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone będą na dzieła charytatywne.

2.         Również dzisiaj, o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia. Po nabożeństwie rozpocznie się nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Pierwszą rodziną, która będzie gościć Obraz w swoim domu będzie Rodzina Państwa Małgorzaty i Bogusława Jakubaszków z ul. Sadowej w Kosowie Lackim. W najbliższym czasie zostanie podany szczegółowy program peregrynacji.

Z wielu wskazań podanych przez Księdza Biskupa na czas nawiedzenia przypominamy dwa:

-członkowie rodziny, którzy przyjmują Obraz, powinni (w miarę możliwości) przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, a w dniu przyjęcia Obrazu lub w przeddzień – uczestniczyć we Mszy św.;

-na modlitwę przy obrazie gromadzimy się w gronie rodziny (nie zapraszamy innych osób).

Za odmówienie w dniu dzisiejszym Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny.

Na stolikach za ławkami zostały rozłożone książeczki pt. „Miłosierdzie Boże” i obrazki Jezusa Miłosiernego. Prosimy, aby każda rodzina wzięła po jednym egzemplarzu książeczki i obrazka do swoich domów. Oba wydawnictwa są bezpłatne.

Zachęcamy też do zamawiania „Dzienniczka” siostry Faustyny. Lektura ta, może być piękną formą modlitwy i poznawania tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

3.   29 kwietnia, w poniedziałek – uroczystość liturgiczna św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4.  Również, 29 kwietnia, w poniedziałek – Dzień Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

5.  1 maja, we środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, a jednocześnie – Święto Pracy. Za wstawiennictwem Patrona dnia modlimy się za ludzi pracy i bezrobotnych.

6.  Również, 1 maja, we środę, rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa majowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie. Zachęcamy do odprawiania tego nabożeństwa także w miejscowościach poza kościołem.

7. Także, 1 maja, we środę, rozpoczynamy poświęcenie pól. Porządek nabożeństw w najbliższym tygodniu będzie następujący:

-1 maja - o godz. 15.00 – Telaki;

- o godz. 15.00 – Tosie i Krupy;

-2 maja - o godz. 15.00 – Nowy Ratyniec;

- o godz. 15.00 – Stary Ratyniec i Zaleś;

-4 maja - o godz.   9.00 – Kosów-Sitne (ul.: Długa, Węgrowska, Spacerowa i przyległe;

- o godz.   9.00 – Kosów-Albinów (ul.: Leśna, Parkowa i Małkińska).

8. 2 maja, we czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

9. Również, 2 maja - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

10. Także, 2 maja, we czwartek - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy, aby w duchu patriotyzmu i poczucia więzi narodowej, przyozdobić swoje domy biało-czerwoną flagą.

11. 3 maja, w piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.

W najbliższy piątek nie obowiązuje post.

12. Również, 3 maja – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

13.  Także, 3 maja, w piątek przypada 228.Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

14.  4 maja, w sobotę– wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Swoją modlitwą wyraźmy wdzięczność strażakom, którzy pełnią jakże odpowiedzialną i niebezpieczną służbę.

15.  Również, 4 maja – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

16. 5 maja – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne połączone z majowym i procesja z Najświętszym Sakramentem.

17. Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na maj:

-o błogosławieństwo Boże dla Ojca Świętego i biskupa Tadeusza;

-o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

-za przygotowujących się do święceń kapłańskich.

18.       Zwracamy się z gorącą prośbą do osób, które robią porządki na cmentarzu, aby segregować śmieci.