NIEDZIELA PALMOWA,

czyli MĘKI PAŃSKIEJ

14 KWIETNIA 2019

1.         16 kwietnia, we wtorek po Mszy św. wieczornej, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Kosowa. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tym nabożeństwie i prosimy o zabranie ze sobą lampionów. Prosimy też harcerki i harcerzy o niesienie pochodni.

2.         18 kwietnia – WIELKI CZWARTEK.

Nie będzie Mszy św. porannych.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18.00.

Po Mszy św. - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”.

Za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny.

O godz. 20.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Adoracja - do godz. 21.00.

3.         19 kwietnia – WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ.

Adoracja – od godz. 8.00.

Liturgia Męki Pańskiej – o godz. 18.00.

Centralnym punktem liturgii będzie adoracja Krzyża.

Za udział w adoracji Krzyża i ucałowanie Go podczas liturgii Męki Pańskiej można zyskać odpust zupełny.

Ofiary składane na tacę podczas adoracji, będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc kultu religijnego w Ziemi Świętej.

Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej, nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

O godz. 21.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Adoracja – do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Z racji Wielkiego Piątku, kiedy to w sposób szczególny adorujemy krzyż, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych.

4.         20 kwietnia – WIELKA SOBOTA.

Adoracja – od godz. 8.00.

Wigilia Paschalna – o godz. 19.30. W trakcie nabożeństwa nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Z tej racji na liturgię przynosimy świece (zabezpieczone przed kapaniem wosku). Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można zyskać odpust zupełny.

O godz. 21.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Adoracja po zakończeniu Wigilii Paschalnej – do godz. 23.00.

Poświęcenie pokarmów:

-w kościele – o godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00;

-w terenie – od godz. 9.00:

1 trasa: Olszew, Henrysin, Zawady, Grądy, Nowa Wieś, Łomna, Zaleś, Stary Ratyniec, Nowy Ratyniec, Telaki, Trzciniec Mały, Trzciniec Duży i Chruszczewka;

2 trasa: Sitne, Żochy, Dębe, Stara Maliszewa, Nowa Maliszewa, Guty, Jakubiki, Rytele Wszołki, Krupy i Tosie.

Prosimy Radnych i Sołtysów o zorganizowanie dojazdu dla księży.

Na godzinę 14.00, w sobotę, zapraszamy do kancelarii parafialnej rodziców i rodziców chrzestnych, którzy prosili o chrzest dzieci w pierwszy i drugi dzień świąt!

5.         W Wielki Piątek rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym roku w sposób szczególny nowenna będzie nas przygotowywała do Nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii, które zacznie się 28 kwietnia, w II Niedzielę Wielkanocną.

6.         21 kwietnia – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Adoracja – od godz. 5.00.

Msza św. rezurekcyjna – o godz. 6.00.

Pozostałe Msze św.:

-w kościele: o godz. 10.00 i 12.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00);

-w kaplicach: w Rytelach Wszołkach – o godz. 9.00, w Chruszczewce – o godz. 11.00.

7.         Gorąco zachęcamy do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego i do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy do adoracji mieszkańców poszczególnych ulic w Kosowie i miejscowości w parafii. Orientacyjny plan adoracji zostanie umieszczony na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz będzie podawany na bieżąco, w kolejne dni.

Druhów Strażaków zapraszamy do czuwania przy Grobie Pańskim i do udziału w procesji rezurekcyjnej.

8.         W czasie Triduum Paschalnego księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Grafik dyżurów również będzie znajdował się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz będzie podawany na bieżąco, w kolejne dni.

9.         Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Kosów Lacki – KRK z ul. Leśnej i Piaskowej oraz Albinowa – 200 zł, KŻR im. św. Faustyny Kowalskiej – 100 zł, KŻR im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 150 zł, KŻR im. Maryi Niepokalanej – 150 zł, KŻR z Chruszczewki – 100 zł, KRK z Zawad – 160 zł, KRK z Krup (zel. Wiesława Bieńkowska) – 200 zł, KRK z Maliszewy Nowej – 120 zł i KRK z Trzcińca Dużego – 135 zł.

Dziękujemy również za ofiary składane przy okazji Drogi Krzyżowej.

10.       16 kwietnia, we wtorek, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Osoby, które zechcą pozbyć się tego typu odpadów, proszone są o ich dostarczenie na plac przy plebanii do godz. 11.00. Dzięki akcji prowadzonej przez firmę Green Office Ecologic w/w sprzętu można pozbyć się bezpłatnie. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie – Akcja „Wyprawka dla dzieci”.