5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 KWIETNIA 2019

1.         W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną:

-11 kwietnia, we czwartek od godz. 15.00 – Kosów Lacki;

-12 kwietnia, w piątek od godz. 9.00 – wsie.

Chorych można zgłaszać do środy, do 10 kwietnia.

2.         Nabożeństwa wielkopostne w dni powszednie:

-Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.15;

-Gorzkie Żale – we środy o godz. 17.40.

3.         11 kwietnia, we czwartek, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim o godz. 19.30 zostanie wyświetlony film pt. „Miłość i Miłosierdzie”. Jest to najnowsza produkcja o św. siostrze Faustynie Kowalskiej i tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu. Bilety są w cenie 16 zł.

4.         Zapraszamy mężczyzn w nocy z 12/13 kwietnia do indywidualnego przeżycia misterium męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Będzie można to uczynić uczestnicząc w VI Drohiczyńskiej Nocnej Drodze Krzyżowej z Węgrowa do Sokołowa Podlaskiego. Do udziału w nabożeństwie zaproszeni są wszyscy mężczyźni, który pragną w ciemności i wyciszeniu przeżyć spotkanie z Ukrzyżowanym Chrystusem - Panem dnia i nocy. Będzie to dobry czas, aby nauczyć się powierzać Jezusowi wszelkie trudy, niedogodności oraz cierpienia. Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. o godz. 21.00 w bazylice w Węgrowie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

5.         13 kwietnia, w sobotę - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Modlimy się w intencji ofiar ludobójstwa sowieckiego z 1940 r. oraz tych, którzy zginęli przed dziewięcioma laty, 10 kwietnia, w katastrofie lotniczej, w Smoleńsku.

6.         W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Uroczysta liturgia, połączona z procesją, z palmami, będzie sprawowana podczas Mszy św. o godz. 10.00. W czasie innych Mszy św. odbędzie się jedynie obrzęd poświęcenia palm.

Po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się konkurs na najładniejszą i największą palmę, do udziału w którym, w sposób szczególny, zapraszamy dzieci i młodzież.

Również, w przyszłą niedzielę przynosimy na nabożeństwa skarbonki z jałmużną wielkopostną. Złożymy je przed ołtarzem w czasie ofiarowania darów.

7.         Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Zaleś – 150 zł, Łomna – 150 zł (zel. Mieczysława Badura), Ratyniec Nowy: KRK – 100 zł (zel. Bogumiła Grzymała) i KRM – 100 zł (zel. Klemens Wrzosek). Dziękujemy również za ofiary składane przy okazji Drogi Krzyżowej.

8.         16 kwietnia br. w Kosowie Lackim odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Szczegóły na ten temat znajdują się na plakacie, na tablicy ogłoszeń.

9.                     W dniach 31 maja - 1 czerwca br. organizowana jest autokarowa pielgrzymka dekanalna członków Żywego Różańca, wspólnot maryjnych i innych chętnych na Jasną Górę do Częstochowy na VII Ogólnopolskie spotkanie modlitewne. Koszt wyjazdu – ok. 97 zł (w tym nocleg). Zapisy do 10 maja przyjmuje Pani Maria Zalewska lub Pan Dariusz Szymańczuk.