5 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 LUTEGO 2019

 

1. 11 lutego, w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a jednocześnie Światowy Dzień Chorego. W związku z tym, w czasie Mszy św. o godz. 15.00, zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. O godz. 14.30 rozpocznie się spowiedź. Każdy, kto zechce przyjąć namaszczenie, powinien być w stanie łaski uświęcającej. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

2. 14 lutego, we czwartek – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

3. 16 lutego, w sobotę po Mszy św. wieczornej – czuwanie modlitewne w łączności ze św. Janem Pawłem II, na które zaprasza Akcja Katolicka.

4. 12 lutego, we wtorek o godz. 8.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbędzie się obowiązkowe szkolenie uzupełniające skierowane do rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin (tzw. szkolenie chemizacyjne). Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

5. 26 lutego, we wtorek w Ośrodku Zdrowia przy ul. Słonecznej w Kosowie Lackim odbędzie się badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego. Wymagane są wcześniejsze zapisy. Szczegóły – również na tablicy ogłoszeń.