28 NIEDZIELA ZWYKŁA

14 PAŹDZIERNIKA 2018

 

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”obchodzimy 18.Dzień Papieski. W związku z tym, po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

2.         Również dzisiaj, o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, w związku z Dniem Papieskim, odbędzie się akademia upamiętniająca Osobę św. Jana Pawła II, przygotowana przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim.

 

3.         15 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

           

4.         16 października, we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

           

5.         Także, 16 października, we wtorek - 40.Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

           

6.         17 października, we środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

7.         18 października, we czwartek – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

 

8.         20 października, w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

 

9.         21 października, w przyszłą niedzielę, obchodzony będzie 92.Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie sięTydzień Misyjny w Polsce. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

10.       Również, w przyszłą niedzielę, 21 października po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 

11.       Także, 21 października, w przyszłą niedzielę, będziemy gościli w Kosowie scholę parafialną z Topczewa. Członkowie zespołu poprowadzą śpiewy w czasie nabożeństw, a po każdej Mszy św. dadzą mały koncert. Przy okazji będzie można nabyć niedawno nagraną przez scholę płytę.

 

12.       W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stoliku za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie przez cały listopad włączamy też w modlitwę różańcową.

 

13.       W zakrystii można nabyć znicze nagrobne. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 5 zł/szt.

 

14.       Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ulicy: Polnej i przyległych, Nowej, Gutowskiej, Bocznej, Piaskowej, Leśnej, Małkińskiej, Mostowej, Kościelnej, Spokojnej i Sportowejza ofiary na kwiaty, jak również Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty do dekoracji kościoła.