27 NIEDZIELA ZWYKŁA

7 PAŹDZIERNIKA 2018

 

1.         Przypominamy, że dzisiaj o godz. 15.00 w sali katechetycznej na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

 

2.         Informujemy, że kancelaria parafialna od 1 października do 31 marca, w godzinach popołudniowych, czynna jest od godz. 16.00 do godz. 16.45.

 

3.         12 października, w piątek, z inicjatywy Akcji Katolickiej, rozpocznie się nowenna różańcowa w intencji Ojczyzny. Przez dziewięć dni, na nabożeństwach różańcowych, będziemy się modlili o dobre wyniki wyborów samorządowych i pomyślny rozwój Polski.

 

4.         13 października, w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

           

5.         Również, 13 października – ostatnie tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie.

 

6.         W dniach 14 – 16 października, od niedzieli do wtorku, w naszej parafii odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

            Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. prał. dr Zbigniew Rostkowski, Wikariusz Generalny Diecezji Drohiczyńskiej i Kanclerz Kurii Diecezjalnej z Drohiczyna.

            Z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicach.

            Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą Księdzu Rekolekcjoniście.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

7.         14 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa” będziemy obchodzili 18. Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

8.         Również, w przyszłą niedzielę, 14 października o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, w związku z Dniem Papieskim, odbędzie się akademia upamiętniająca Osobę św. Jana Pawła II, przygotowana przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim.

 

9.         Także, 14 października, w przyszłą niedzielę – Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnych.

 

10.       20 października organizowany jest wyjazd do Sanktuarium w Miedznej na diecezjalne czuwanie Wspólnot Maryjnych i Kół Żywego Różańca. Zapisy, do 16 października, przyjmuje Pani Maria Zalewska, jak też Pan Dariusz Szymańczuk. Serdecznie zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej, Kół Żywego Różańca oraz chętnych parafian. 

 

11.       Zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.

 

12.       Przypominamy, że przy naszej parafii czynny jest punkt darmowych porad prawnych, których udziela mec. Tomasz Słomiak. Punkt czynny jest w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca od godz. 17.00.

 

13.       Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”  w Siedlcach informuje, że trwają jeszcze zapisy do prowadzonych przezeń szkół. Szczegóły na ten temat można znaleźć na tablicy ogłoszeń.

 

14.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Marioli Dobrowolskiej i Michałowi Pełce za kwiaty do dekoracji kościoła.