15 NIEDZIELA ZWYKŁA

15 LIPCA 2018

 

1.         16 lipca, w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 

2.         Również, 16 lipca, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne w łączności ze św. Janem Pawłem II.

 

3.         Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 22 lipca, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

           

4.         Jeszcze raz informujemy, że w dniach od 1 do 13 sierpnia, odbędzie się 28.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy będą przyjmowane, od połowy lipca, w Sokołowie Podlaskim.

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

            - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

            - odmówienie cząstki różańca,

            - spełnienie dobrego uczynku,

            - dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

            Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

 

5.         Akcja Katolicka zaprasza na tradycyjną pieszą pielgrzymkę na odpust św. Anny do Prostyni. Pielgrzymka wyruszy w niedzielę, 29 lipca o godz. 6.00 z kościoła parafialnego

 

6.         W dniach 6 – 12 sierpnia, przy naszej parafii, odbędą się półkolonie dla dzieci. Zapraszamy na nie dzieci, które ukończyły sześć lat. Półkolonie zakończą się piknikiem rodzinnym dla mieszkańców miasta i okolic. Zapisywać się można u Pani Urszuli Krzymowskiej lub w kancelarii parafialnej.

 

7.         Dzisiaj, około południa, ulicami Kosowa przejedzie Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Masters”.

 

8.         Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Beacie Laskowieckiej i Marcinowi Brulińskiemu oraz Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej za kwiaty do dekoracji kościoła.