16 NIEDZIELA ZWYKŁA

22 LIPCA 2018

 

 

1.         23 lipca, w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

 

2.         24 lipca, we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

           

3.         25 lipca, we środę – święto św. Jakuba Apostoła.

 

4.         Również, 25 lipca, we środę, w martyrologium rzymskim wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę, 29 lipca, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji będą także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

 

5.         26 lipca, we czwartek - wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji babć i dziadków oraz ludzi starszych.

 

6.         Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Parafia Trójcy Przenajświętszej w Prostyni zapraszają w najbliższą niedzielę, 29 lipca, na Pielgrzymkę małżeństw i rodzin do sanktuarium Trójcy Św. i Św. Anny do Prostyni. Z naszej parafii na powyższe uroczystości organizowana jest piesza pielgrzymka, która wyruszy o godz. 6.00 z kościoła parafialnego.

 

7.         Pielgrzymów udających się do Niepokalanowa w dniu 28 lipca informujemy, że wyjazd jest o godz. 11.00 sprzed kościoła.

 

8.         Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Państwu Marcie Pogorzelskiej i Robertowi Góreckiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.