8. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Trójcy Świętej – 27 maja 2018 r.

 

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.00 dzieci z kl. IV świętują rocznicę swojej I Komunii św. – módlmy się, by wytrwały w jedności z Chrystusem Eucharystycznym przez całe życie. Niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem wszystkim – katechetom, rodzicom, wychowawcom – zaangażowanym w kształtowanie ich charakterów.

 

2. W tym tygodniu przypada  I piątek i I sobota miesiąca. Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną: po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

 

3. Kończy się maj. W czerwcu będziemy czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa, śpiewając Litanię – codziennie po mszy wieczornej, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 10.00.

4. 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. W czasie nabożeństwa czerwcowego polecimy wszystkie dzieci szczególnej opiece Jezusowego Serca.

 

5. Pierwsza niedziela czerwca to Święto Dziękczynienia za wszelkie Boże dary, zwłaszcza za dar wolności naszej Ojczyzny. Jest to też okazja do materialnego wsparcia  Świątyni Opatrzności Bożej. Po każdej Mszy św. złożymy do puszek swoje ofiary.

 

6. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na czerwiec:

- aby Polacy odnaleźli drogę do jedności,

- o powstrzymanie działań wojennych między narodami i nienawiści do chrześcijan,

- o siły potrzebne w pracy apostolskiej dla papieża Franciszka i biskupa Tadeusza.

 

7. We środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

8. Pielgrzymów udających się 1 czerwca na Jasną Górę informujemy, że wyjazd będzie o 13.50 sprzed kościoła.

 

9. Przed kościołem można nabyć kalendarz ścienny na 2019 r., przygotowany przez nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Cena: 5 zł/egz. Jest to cegiełka ofiarowana na Seminarium.

 

10. W następną sobotę (09.06) przypada 19. rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Drohiczynie. Ks. Biskup zaprasza wspólnoty z parafii na Mszę św. o 12.00 oraz na towarzyszące tej uroczystości wydarzenia kulturalne.

 

11. We czwartek (31.05)- uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. tylko w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00. Procesja po Mszy św. o 10.00. Odpust zupełny za udział w śpiewie Przed tak wielkim Sakramentem. Prosimy o przygotowanie ołtarzyków: I – przy kapliczce św. Jana Nepomucena – rodziców dzieci pierwszokomunijnych; II - przy kapliczce Trójcy Świętej - mieszkańców ulic:  Małkińskiej, Mostowej, Piaskowej i Leśnej oraz części ul. Nowej; III - przy krzyżu obok Urzędu Gminy - mieszkańców ulic: Szkolnej, Kolejowej, Towarowej, Polnej i części ul. Nowej; IV - przy organistówce - mieszkańców ulic: Wolności, Kościelnej, Nurskiej, Parkowej, Sadowej, Słonecznej, Pańskiej i Młynarskiej. Prosimy  o włączenie się w prace dekoracyjne zwłaszcza tych Parafian, którzy juz dawno nie brali w tym udziału! Do udziału w procesji zapraszamy dzieci – szczególnie z kl. III.

W oktawie Bożego Ciała - po Mszy św. wieczornej - Nieszpory o Najśw. Sakramencie i procesja eucharystyczna.

12. Spotkanie ministrantów w poniedziałek 28 maja o godz. 18.00.

13. Pamiętajmy o właściwym stroju na nabożeństwa liturgiczne.