7. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 maja 2017 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.00 dzieci z kl. IV świętują rocznicę swojej I Komunii św. – módlmy się, by wytrwały w jedności z Chrystusem Eucharystycznym przez całe życie. Niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem wszystkim – katechetom, rodzicom, wychowawcom – zaangażowanym w kształtowanie ich charakterów.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa nowenna przygotowująca do tego święta, które zakończy w liturgii okres wielkanocny.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek (od 17.00 Godzina święta), I piątek i I sobota miesiąca. Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną: po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy do licznego udziału

4. Kończy się maj. W czerwcu będziemy czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa, śpiewając Litanię – codziennie po mszy wieczornej, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 10.00.

5. 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. W czasie nabożeństwa czerwcowego polecimy wszystkie dzieci szczególnej opiece Jezusowego Serca.

6. 2 czerwca o 12.30 w konkatedrze w Sokołowie Podlaskim dwóch alumnów naszego Seminarium otrzyma święcenia diakonatu, a 3 czerwca o 10.00 w katedrze drohiczyńskiej sześciu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Wszystkich kandydatów do święceń i ich przyszłą posługę w Kościele polecamy gorliwej modlitwie wiernych.

7. Pierwsza niedziela czerwca to Święto Dziękczynienia za wszelkie Boże dary, zwłaszcza za dar wolności naszej Ojczyzny. Jest to też okazja do materialnego wsparcia budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Po każdej Mszy św. złożymy do puszek swoje ofiary.

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na czerwiec:

- o wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi,

- o powstrzymanie działań wojennych między narodami i nienawiści do chrześcijan,

- o siły potrzebne w pracy apostolskiej dla papieża Franciszka i biskupa Tadeusza.

9. We środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

10. Pielgrzymów udających się 2 czerwca na Jasną Górę informujemy, że wyjazd będzie o 13.40 sprzed kościoła.

11. Przed kościołem można nabyć kalendarz ścienny na 2018 r., przygotowany przez nasze Wyższe Seminarium Duchowne, związany tematycznie ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Cena: 5 zł/egz. Jest to cegiełka ofiarowana na Seminarium.

12. Informujemy, że udało się załatwić wszelkie formalności związane z zakupem i sprowadzeniem aparatu do drenażu limfatycznego do gabinetu rehabilitacyjnego w Kosowie Lackim. Ufamy, że ten sprzęt już niedługo zostanie udostępniony potrzebującym. Jeszcze raz dziękujemy ofiarodawcom – zwłaszcza uczestnikom balu charytatywnego.

13. Zapraszamy do skorzystania z propozycji wypoczynku wakacyjnego w Darłowie (nad morzem). Chodzi o dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców jest ubezpieczone w KRUS-ie. Szczegółowe informacje i zapisy u P. Urszuli Krzymowskiej.