8. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Kończy się czas wielkanocny. Od poniedziałku w liturgii rozpoczyna się okres zwykły.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Dziękczynienia. Jest on okazją do uwielbienia Boga za Jego opiekę okazaną narodowi polskiemu. Po wszystkich mszach możemy złożyć do puszek ofiary na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej: chodzi o tzw. sakralizację wnętrza.

3. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Patronki naszej diecezji. Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00, w kaplicach równolegle o 15.30.

4. We czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

5. W następną niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się wtedy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odpust w Prostyni.

6. W sobotę (10.06) przypada 18. rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Drohiczynie. Jest to też Dzień Podlasia. Ks. Biskup zaprasza nas wszystkich na Mszę św. dziękczynną o 18.00 oraz na towarzyszące tej uroczystości wydarzenia kulturalne.

7. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej we wtorek po mszy wieczornej.

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Paulinie Fidurze i Michałowi Ostaszewskiemu, Agnieszce Oleszczuk i Grzegorzowi Markowi Kossakowskiemu oraz Annie Rostek i Piotrowi Moczydłowskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii parafialnej na potrzeby świątyni: 350 zł.

10. Akcja Katolicka zaprasza w przyszłą niedzielę (11.06) na Ogólnopolski Marsz dla Życia i Rodziny, który po raz pierwszy odbędzie się w Siemiatyczach. Rozpoczęcie w kościele św. Andrzeja Boboli o godz. 12.00. Natomiast w niedzielę 18 czerwca w Sokołowie Podlaskim – z inicjatywy Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej – taki sam marsz odbędzie się już po raz szósty. Rozpocznie się o 16.00 Mszą św. w konkatedrze. Orszak dotrze pod Sokołowski Dom Kultury, gdzie przewidziane są świadectwa i występy artystyczne. Jest to pozytywna forma promocji wartości życia ludzkiego i etosu małżeństwa jako przymierza mężczyzny i kobiety. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

11. Przypominamy o propozycjach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dotyczących wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży, określanych jako Wakacje z wartościami. Podstawowe dane są na plakatach na tablicy ogłoszeń. Można je również znaleźć na stronie www.wakacjeksm.pl oraz www.ksm-drohiczyn.pl.

12. Zapraszamy do nabycia kalendarza ściennego na 2018 r., przygotowanego przez nasze Wyższe Seminarium Duchowne, związanego tematycznie ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Cena: 5 zł/egz. Jest to cegiełka ofiarowana na Seminarium.