2. NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2016 r.

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ten znak solidarności.

2. We czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w kościele o 6.45, 10.00 i 17.00, w kaplicach równolegle o 15.30.Jest to święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej. Odpust w Ceranowie.

3. Od piątku do niedzieli (9-11.12) będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe. Słowo Boże wygłosi ks. Grzegorz Kaczorowski. W piątek i sobotę będzie większa ilość kapłanów, nie odkładajmy więc spowiedzi na późniejszy czas. Proszę również uprzedzić osoby, które przyjadą dopiero na Święta, że – tak, jak w ubiegłych latach – nie będziemy spowiadać w czasie Pasterki. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę zostaną przekazane Rekolekcjoniście jako wyraz naszej wdzięczności za jego posługę.

4. W następną niedzielę po każdej Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.

5. W tym tygodniu przyjmujemy jeszcze zgłoszenia chorych do spowiedzi i Komunii świętej. Do chorych księża pojadą w następny poniedziałek (12.12).

6. Bóg zapłać za ofiarę na rzecz naszej świątyni złożoną w kancelarii parafialnej – 200 zł.

7. Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w ramach której rozprowadzane są świece na stół wigilijny. Nabycie świecy przekłada się na konkretne wsparcie bliźnich.

8. W następną niedzielę o godz. 9.15 na plebanii odbędzie się spotkanie robocze Rady Parafialnej.

9. Urząd Miasta i Gminy w Kosowie Lackim oraz nasza Parafia organizują doroczną akcję Zostań Aniołem. Od 5 do 13 grudnia w lokalnych sklepach można wkładać do koszów produkty spożywcze, zabawki i artykuły chemii gospodarczej. Paczki dotrą przed Świętami do potrzebujących.

10. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki w Kosowie Lackim:

- poniedziałek - od 9.00: ul. Szkolna, Kolejowa, Energetyczna i Towarowa,

- wtorek          - od 9.00: ul. Polna i Gutowska i Boczna,

- środa             - od 9.00: ul. Nowa i Kościelna,

- czwartek       - od 11.00: ul. Leśna, Piaskowa i Małkińska; od 18.00 – ul. Sportowa (blok),

- piątek            - od 13.00: ul. Nurska i Radosna,

- sobota           - od 13.00: ul. Parkowa i Mazowiecka.

11. Przypominamy, że Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży zaprasza dzisiaj na godz. 15.00 do M-GOK na Pokaz Talentów dzieci i młodzieży z Kosowa Lackiego.

R E K O L E K C J E

A D W E N T O W E

Kosów Lacki: 9-11 grudnia 2016 r.

Piątek (9 grudnia 2016 r.)

9.00   – Modlitwy wypominkowe

9.30   – Msza św. z nauką dla wszystkich

11.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

15.30 – Rytele-Wszołki - Msza św. i spowiedź

17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Sobota (10 grudnia 2016 r.)

6.45   – Msza św. (Roraty) z homilią

9.30   – Msza św. z nauką dla wszystkich

11.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

15.30 – Chruszczewka - Msza św. i spowiedź

17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Niedziela (11 grudnia 2016 r.)

7.30   – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.00   – Msza św. - nauka ogólna i Komunia św.

10.00 – Msza św. - nauka ogólna i Komunia św.

12.00 – Msza św. - nauka dla dzieci i Komunia św.

17.00 – Msza św. - nauka ogólna i Komunia św.

Kaplice:

Rytele Wszołki - godz. 9.00

Chruszczewka - godz. 11.00

S P O W I E D Ź:

w piątek i sobotę – rozpoczynamy pół godziny przed Mszą Św.!