1. NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2016 r.

1. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na Roraty - w każdą środę i sobotę o godz. 6.45, a we czwartki o godz. 17.00. Przed III niedzielą Adwentu (9-11 grudnia) przeżyjemy nasze parafialne rekolekcje.

2. We środę kończymy wspólny Różaniec za zmarłych.Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Różaniec codziennie - od grudnia do września - na pół godziny przed wieczorną mszą.

3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. We czwartek zachęcamy do udziału w Godzinie Świętej (od 16.00 do 17.00). Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po sumie – wspólne uwielbienie Najśw. Sakramentu.Członków wspólnot maryjnych zapraszamy na 9.30 do kościoła na konferencję formacyjną.

4. We czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na grudzień:

- o pokój dla świata, by ludzie mogli spokojnie żyć i pracować,

- o dary Ducha Świętego dla prowadzących rekolekcje i uczestniczących w nich,

- o zgodę i miłość w rodzinach.

6. W najbliższą niedzielę (04.12) będą zbierane do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Prosimy o zgłaszanie chorych, których mamy odwiedzić z sakramentami. Podajemy: imię i nazwisko chorego, jego wiek i adres. Wizytę planujemy na 12 grudnia (poniedziałek).

8. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przez zakup świec na stół wigilijny (zależnie od wielkości: po 15 zł, 10 zł i 5 zł). Przy okazji można jeszcze nabyć wydany przez drohiczyńskie Seminarium kalendarz ścienny na 2017 rok.

9. Pan Organista będzie roznosił opłatki (od godz. 9.00) w następujących miejscowościach:

- poniedziałek - Henrysin, Zawady i Olszew,

- wtorek          - Rytele-Wszołki i Jakubiki,

- środa             - kolonie Kosów Lacki, Tosie i Krupy,

- czwartek       - Sitne, ul. Armii Krajowej, Węgrowska, Spacerowa, Wiatraczna i przyległe,

- piątek            - ul. Pańska,

- sobota           - ul. Młynarska.

10. Bóg zapłać za ofiarę na Seminarium (zbiórka jesienna): Osiedle Leśne – 565 zł.

11. Caritas – akcja Od serca: przyniesione dary składamy w przedsionku kościoła. Połowa trafi jutro do Caritas diecezjalnej, druga połowa zaś zostanie wykorzystana na przygotowanie paczek dla potrzebujących rodzin w naszej parafii.

12. Dzisiaj przed kościołem dzieci zbierają ofiary na zakup potrzebnego chorym aparatu do drenażu limfatycznego – do gabinetu rehabilitacyjnego w Kosowie Lackim.

13. Dzisiaj o godz. 15.30 w kosowskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się prezentacja książki Żydzi Kosowa Lackiego. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

14. Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży zaprasza w przyszłą niedzielę na godz. 15.00 do M-GOK na Pokaz Talentów dzieci i młodzieży z Kosowa Lackiego.

15. Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza w dniach 3 i 4 grudnia 2016 r. na XXXVI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. Prezentowane będą m.in. mazowiecko-podlaskie ligawki, góralskie trombity i kaszubskie bazuny. Szczegóły na stronie www.muzeumrolnictwa.pl.