9. NIEDZIELA ZWYKŁA

29 maja 2016 r.

1. W I czwartek od 17.00 Godzina Święta, po Mszy św. – Nieszpory o Najśw. Sakramencie, procesja eucharystyczna, błogosławieństwo wianków i dzieci. W tym tygodniu przeżywamy również I piątek i I sobotę miesiąca. Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną.

2. Kończy się maj. W czerwcu będziemy czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa śpiewając Litanię – codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

3. W piątek (03.06) przypadaUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w Chruszczewce (Msza św. o 16.30). Nie obowiązują w tym dniu przepisy postne.

4. W sobotę (04.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. W piątek (03.06) o 12.30 w konkatedrze w Sokołowie Podlaskim pięciu alumnów naszego Seminarium otrzyma święcenia diakonatu. Natomiast w sobotę (04.06) o 10.00 w katedrze w Drohiczynie sześciu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Prosimy o modlitwę!

6. W niedzielę (05.06) będziemy obchodzić 25. r. powstania Diecezji Drohiczyńskiej. Utworzył ją św. Jan Paweł II w 1991 roku. W obecnych granicach istnieje od 25.03.1992 roku.Na każdej Mszy św. będziemy śpiewać uroczyste Ciebie Boga wysławiamy. Po Mszy św. wieczornejprzy plebaniispotkanie artystyczno-integracyjne i grill. Zakończymy ok. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy!

7. W ramach obchodów jubileuszu diecezji przewidziane są następujące inicjatywy:

- w piątek o 19.30 w M-GOK nastąpi ogłoszenie wyników konkursu Moja rodzina, moja parafia, moja diecezja, będzie słowo nt. Diecezji Drohiczyńskiej oraz koncert charytatywny (można będzie złożyć ofiarę na turnus rehabilitacyjny);

- w sobotę w kościele po nabożeństwie czerwcowym wręczone będą nagrody za udział w konkursie, wyświetlone zostaną prezentacje i film fabularny o tematyce religijnej;

- w niedzielę przy kościele zostaną wystawione prace konkursowe, a wolontariusze z Gimnazjum pod opieką Anny Kryczki, Urszuli Krzymowskiej i Agnieszki Winnickiej będą zbierać ofiary na Dom Dziecka Caritas w Wyrozębach (organizowany w budynku, gdzie mieścił się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy).

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na czerwiec:

- o wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi,

- o dobre przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży i ich owocne przeżycie,

- dziękczynna – za utworzenie naszej Diecezji, posługę duszpasterską Księży Biskupów i kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej.

9. We środę przypada Dzień Dziecka. Módlmy się dla wszystkich dzieci o pełne miłości i dobrych wzorców życia rodziny.

10. Pielgrzymi udający się w piątek na Jasną Górę wyjadą sprzed kościoła ok. 14.00.

11. W niedzielę 5 czerwca w Sokołowie Podlaskim odbędzie się V Marsz dla Życia i Rodziny połączony z Festynem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Początek o 15.30 przy konkatedrze. Jest to pozytywna forma promocji wartości życia ludzkiego i etosu małżeństwa jako przymierza mężczyzny i kobiety. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

12. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej PP. Jakubaszkowie zapraszają na taras przy sali U Jakuba na zabawę w starym stylu.