UROCZYSTOŚĆ

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

26 maja 2016 r.

1. Przeżywamyuroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Możemy zyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie Przed tak wielkim Sakramentem.

2. Dzisiejsza uroczystość  ma swoją kontynuację w tzw. Oktawie Bożego Ciała. Od jutra będziemy mogli uczestniczyć w Nieszporach o Najświętszym Sakramencie i procesji eucharystycznej wokół kościoła - w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych obrzędach.

3. Dzisiaj obchodzimy też Dzień Matki. Matce Najświętszej polecamy wszystkie kobiety, które Pan Bóg obdarzył tak niezwykłym powołaniem. Zmarłym pragniemy wyprosić nagrodę życia wiecznego.

4. Informujemy pielgrzymów udających się w sobotę (28.05) do Niepokalanowa, że wyjazd jest o godz. 6.00 rano sprzed kościoła.

5. W kosowskich szkołach został ogłoszony konkurs z okazji 25-lecia istnienia Diecezji Drohiczyńskiej: Moja rodzina, moja parafia, moja diecezja. Jego celem jest przybliżenie dzieciom i młodzieży historii diecezji drohiczyńskiej i własnej parafii oraz znaczenia przynależności do wspólnoty Kościoła, a także rozbudzenie aktywności twórczej wśród młodzieży. Szczegółowe warunki uczestnictwa są umieszczone na tablicy ogłoszeń. Termin składania prac jest bardzo krótki: można to uczynić do 1 czerwca 2016 r. w sekretariatach szkół. Zapraszamy do uczestnictwa. Przewidziane są nagrody!

6. W niedzielę 5 czerwca w Sokołowie Podlaskim odbędzie się V Marsz dla Życia i Rodziny połączony z Festynem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Początek o 15.30 przy konkatedrze. Jest to pozytywna forma promocji wartości życia ludzkiego i etosu małżeństwa jako przymierza mężczyzny i kobiety. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

7. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ołtarzyków i zadbały o godny przebieg procesji. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do dekoracji ołtarzyków. Niech Pan Bóg udzieli swoich łask wszystkim osobom, które czynnie uczestniczyły w procesji. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy przemarszu.