7. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 8 maja 2016 r.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa nowenna przygotowująca do tego święta, które zakończy w liturgii okres wielkanocny.

2. Jutro przypada (przeniesiona z niedzieli) liturgiczna uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, jednego z głównych patronów Polski.

3. W piątek (13.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Zapraszamy wszystkich Parafian na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.

4. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościele, kaplicach dojazdowych, przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

5. Dzisiaj (08.05) przypada 17. r. święceń biskupich naszego Ordynariusza, ks. bpa Tadeusza Pikusa. W modlitwie oddajmy Bogu jego apostolskie posługiwanie.

6. Polecamy modlitwie wiernych dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii świętej. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 22 maja o godz. 10.00.

7. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (15.30) – Guty; Łomna; wtorek (15.30) – Rytele-Wszołki; Chruszczewka;środa (15.30) – Trzciniec Duży; Trzciniec Mały; czwartek (15.30) – Nowa Maliszewa i Stara Maliszewa; Dębe; o 18.00 – w kościele Msza św. w int. mieszkańców Henrysina; piątek (15.30) – Żochy; Nowa Wieś; 17.00 – ul. Kościelna, Nurska i przyległe (Msza św. o 18.00); sobota (9.30) – Kosów-Sitne, ul. Długa, Węgrowska i przyległe; ul. Nowa, Kolejowa i przyległe.

8. Można jeszcze nabyć kalendarz ścienny na 2017 r., przygotowany przez nasze Wyższe Seminarium Duchowne, ukazujący postacie Błogosławionych pochodzących z terenu diecezji drohiczyńskiej. Cena: 5 zł/egz. Jest to cegiełka ofiarowana na Seminarium.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży.

10. W następną niedzielę (15.05) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbędzie się Koncert charytatywny dla Patryka. Początek o 15.30. Serdecznie zapraszamy – i Ty możesz pomóc!

11. Przypominamy, że 3 i 4 czerwca odbędzie się IV Ogólnopolska Pielgrzymka członków Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę. Nasz dekanat organizuje wspólny wyjazd (koszt – 55 zł). Zapisać się można do 25 maja u P. Marii Zalewskiej lub P. Dariusza Szymańczuka. Zapraszamy wszystkich chętnych.