8. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15 maja 2016 r.

1. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Kończy się okres wielkanocny.

2. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Bóg zapłać!

3. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Patronki naszej diecezji. Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00, w kaplicach o 15.30.W poniedziałek przypada też święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

4. Jutro (16.05) - po Mszy św. wieczornej (w ramach nabożeństwa majowego) - Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie w duchowej jedności ze św. Janem Pawłem II.

5. W następną niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się wtedy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odpust w Prostyni.

6. W przyszłą niedzielę dzieci z kl. III przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Stanie się to na Mszy św. o 10.00. Nie będzie tego dnia Mszy św. o 12.00. W kaplicach odprawimy równolegle o 8.00. Spowiedź dzieci i ich bliskich przewidziana jest na sobotę: kl. IIIa i dzieci z Telak o 9.00, kl. IIIb o 10.00. Krewnych prosimy, by przystąpili do sakramentu pokuty w ciągu tygodnia. Módlmy się, by spotkanie z Panem Jezusem ukrytym w Eucharystii było prawdziwym świętem dla dzieci i ich rodzin!

7. 28 maja organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Hasłem spotkania będzie: Św. Maksymilian znakiem nowego życia w Chrystusie. Zapisać się można do 23 maja u P. Marii Zalewskiej lub P. Krystyny Marczak. Zapraszamy wszystkich chętnych. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie po prawej stronie przy wejściu do kościoła.

8. 3 i 4 czerwca odbędzie się IV Ogólnopolska Pielgrzymka członków Żywego Różańca oraz Wspólnot Maryjnych na Jasną Górę. Koszt – 55 zł. Na wyjazd zapisać się można do 25 maja u P. Marii Zalewskiej lub P. Dariusza Szymańczuka

9. Jeszcze do 31 maja można zgłosić swoje uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Szczegóły na stronie www.mlodziez.drohiczynska.pl, lub pod numerem telefonu 85/6557755. Serdecznie zapraszamy!

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii parafialnej na nasze prace remontowe: 800 zł. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą również przeznaczone na ten cel.

11. Przypominamy, żedzisiaj w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbędzie się Koncert charytatywny dla Patryka. Początek o 15.30. Zapraszamy!