II Ogólnopolska Pielgrzymka

Żywego Różańca na Jasną Górę

„Błogosławiona, która uwierzyła.”

 

7 czerwca wczesnym rankiem, bo już o godz. 3.00 (!) wyruszyła pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, z dekanatu sterdyńskiego. W drogę wybrały się 52 osoby. Uczestnicy reprezentowali parafie: Ceranów, Kosów Lacki, Łazówek, Skibniew i Sterdyń. Pielgrzymka została zorganizowana przez dekanalną zelatorkę p. Marię Zalewską przy pomocy parafialnych zelatorek i zelatora oraz ks. proboszczów, którzy zachęcili swoich parafian do wzięcia udziału w częstochowskim spotkaniu.

Świętowanie rozpoczęło się już o godz. 9.30 programem słowno-muzycznym Św. Jan Paweł II. Następnie było powitanie pielgrzymów i słowo krajowego Moderatora Żywego Różańca. Została odmówiona jedna część Różańca świętego. Modlitwie towarzyszyła relikwia różańca Ojca Maksymiliana Kolbego, przechowywana w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu, która została przywieziona przez ks. Jacka Pędziwiatra. Żywą ilustracją stało się świadectwo Wilhelma Żelaznego, któremu święty Maksymilian podarował różaniec w obozie Auschwitz. Jemu właśnie ta modlitwa uratowała życie. 

Podsumowaniem całej uroczystości była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem i z homilią ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego. Po zakończeniu Mszy św. został odmówiony przez członków Żywego Różańca Akt osobistego oddania się Matce Bożej. W tym roku Stowarzyszenie Żywego Różańca włączyło się w Wielką Nowennę Fatimską, która ma przygotować świat na setną rocznicę objawień w Fatimie. W ten sposób miliony ludzi, którzy codziennie podejmują modlitwę różańcową, w każdą pierwszą sobotę miesiąca będą również odprawiać nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.