Back to Top

Ogłoszenia duszpasterskie 26 czerwca 2022.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA
26 CZERWCA 2022

 

1.       27 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.

 

2.       28 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

 

3.       29 czerwca, we środę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 8.00, uroczysta suma o godz. 12.00, połączona z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną i o godz. 18.00.

Jest to także dzień imienin Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, ordynariusza drohiczyńskiego. Pamiętajmy, w naszych modlitwach, o Dostojnym Solenizancie.

 

4.       W miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.30.

 

5.       1 lipca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.00 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

          W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

 

6.    2 lipca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

7.    3 lipca - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

         

8.    Również, 3 lipca, w niedzielę, w kalendarzu liturgicznym – święto św. Tomasza, apostoła. Jest to jednocześnie dzień imienin ks. wikariusza Tomasza Łapińskiego.

 

9.    PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc lipiec: Intencja powszechna – Za osoby starsze. Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

 

10.  Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc lipiec:

-o pokój w Ukrainie i w naszej Ojczyźnie,

-o siły duchowe i fizyczne dla prześladowanych za wiarę,

-za uchodźców i ofiary wojny w Ukrainie.

 

11.     Dziękujemy, Panu Andrzejowi Minarczukowi, Prezesowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim za ofiarę w wysokości 3 tys. zł na renowację drzwi w kościele.

 

12.  Dziękujemy, młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania i nowożeńcom: Karinie Maliszewskiej i Kamilowi Barejowi oraz Paulinie Godlewskiej i Kubie Grabowskiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 19 czerwca 2022.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,  odprawiane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem ziół i kwiatów oraz dzieci – we czwartek, 23 czerwca o godz. 18.00.

 

2.       Dzisiaj, po Mszach św. o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00 odbędzie się promocja monografii autorstwa Pana Lecha Niepiekły pt. „ Parafia Kosów Lacki i jej mieszkańcy”. Promocja będzie okazją do spotkania z autorem i nabycia książki w cenie 200 zł/egz. (2 tomy).

 

3.       20 czerwca, w poniedziałek – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w tym dniu, szczególnie, o uchodźcach wojennych z Ukrainy.

 

4.       21 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, patrona ministrantów.

 

5.        Również, 21 czerwca, we wtorek o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbędzie się piknik sportowo-profilaktyczny. Wtedy też Liceum Ogólnokształcące będzie obchodziło 18.Rocznicę swego powstania. W imieniu Organizatorów, zapraszamy do udziału w powyższych uroczystościach.

 

6.        23 czerwca, we czwartek – uroczystość liturgiczna Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

7.       Także, 23 czerwca, we czwartek – Dzień Ojca. Zapraszamy ojców na nabożeństwo wieczorne, które zostanie ofiarowane w ich intencji.

         

8.       24 czerwca, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia… można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

 

9.       Również, 24 czerwca, w piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji, o godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, dzieci i młodzieży.

          Dzieci i młodzież zachęcamy i prosimy, aby w najbliższym tygodniu przystąpić do sakramentu pojednania i pokuty.

 

10.     Także, 24 czerwca, w piątek o godz. 18.00, młodzież z klas ósmych przyjmie z rąk Księdza Biskupa Piotra Sawczuka sakrament bierzmowania.

          Z tej racji nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.30.

 

11.     25 czerwca, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

12.     26 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy, w Chruszczewce – uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

13.     Również, 26 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 nastąpi przyjęcie do Służby Liturgicznej Ołtarza nowych ministrantów.

 

14.     Dziękujemy Osobom, które przygotowały ołtarzyki na procesję Bożego Ciała (szczególnie tym od ostatniego ołtarzyka), a także nowożeńcom: Patrycji Włodze i Krzysztofowi Składanowskiemu oraz Rycerstwu Niepokalanej, za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 12 czerwca 2022.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1.       Dzisiaj, kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

          Katolik, który od Środy Popielcowej do niedzieli Najświętszej Trójcy nie przyjmie Komunii św. popełnia grzech ciężki.

 

2.       13 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Jest to jednocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Antoniego Dydycza. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

 

3.       Również, 13 czerwca, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

4.        14 czerwca, we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

5.        15 czerwca, we środę, rozpocznie się nowenna przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.

 

 6.      16 czerwca, we czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawiane o godz. 8.00, uroczysta suma - o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne i procesja ulicami Kosowa.

          Prosimy o przygotowanie czterech tradycyjnych ołtarzyków.

          Wszystkich, prosimy o udekorowanie swoich domów.

          Za pobożne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim sakramentem” w uroczystość Bożego Ciała, można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

          Zachęcamy do udziału w nieszporach i procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę – po sumie.

         

7.       17 czerwca, w piątek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

8.       19 czerwca, w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00 odbędzie się promocja książki autorstwa Pana Lecha Niepiekło pt. „Parafia Kosów Lacki i jej mieszkańcy”. Jest to potężna dwutomowa pozycja wydana wspólnie przez Autora i parafię. W pierwszym tomie znajdziemy historię parafii i poszczególnych miejscowości oraz genealogie niektórych rodów. W drugim – księgi metrykalne od 1590 do 1815 roku. Promocja będzie okazją do spotkania z autorem i nabycia książki w cenie 200 zł/egz. (2 tomy).

 

9.       Dziękujemy nowożeńcom: Joannie Kietlińskiej i Jarosławowi Żochowskiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 5 czerwca 2022.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1.       Dzisiaj, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, można, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

 

2.       Również, dzisiaj przypada 31.Rocznica utworzenia przez papieża św. Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.

 

3.       Jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele - o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 18.00, w kaplicach - o godz. 15.30.

 

4.        8 czerwca, we środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

 

5.        9 czerwca, we czwartek  – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

6.       10 czerwca, w piątek - 23.Rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie.

          W związku z tym w dniach 10 – 11 czerwca w Drohiczynie, pod hasłem: „Błogosławieni uBOGAceni”, odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Wspólnot. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

          Prosimy, aby 10 czerwca przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.

 

7.       11 czerwca, w sobotę – święto św. Barnaby, apostoła.

 

8.       W przyszłą niedzielę, 12 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy.

Tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

9.       W dnach 12 – 14 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ks. Biskup Piotr Sawczuk, Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej. Wizytacja rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. Po niej odbędzie się spotkanie z grupami formacyjno- modlitewnymi i charytatywnymi. Następnie - Msza św. o godz. 12.00. Po tej Mszy św. – spotkanie z Radą Parafialną. Po południu, na godz. 15.00, zapraszamy na modlitwy w intencji zmarłych, na cmentarzu parafialnym.

          W związku z wizytacją, nabożeństwo czerwcowe w przyszłą niedzielę zostanie odprawione po Mszy św. wieczornej.

 

10.     Z dniem 1 czerwca nastąpiła zmiana na stanowisku kościelnego i grabarza. Po rezygnacji Pana Michała Poślady, nowym kościelnym i grabarzem został Pan Michał Flak.

 

11.     Dziękujemy nowożeńcom Katarzynie i Łukaszowi Zalewskim za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 106