Back to Top

Ogłoszenia duszpasterski 1 sierpnia 2021.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Zachęcamy, zgodnie z Apelem Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, do podjęcia, w sierpniu, postanowień abstynenckich lub trzeźwościowych. Świadomi wielkich wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie, w tym miesiącu i zatroskani o przyszłość naszego kraju, szczególnie młodego pokolenia, zdobądźmy się na te wyrzeczenia.

 

2.       Od popołudnia, 1 sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia, można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego lub rektoralnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź (jeśli zachodzi taka potrzeba), przyjęcie Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

3.       Przypominamy, że jutro przez teren naszej parafii przejdzie 35.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Kosowie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Przewiduje się, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 200 osób, w tym ok. 10 księży i kleryków. Pielgrzymi do Kosowa przybędą ok. godz. 12.30.

          Księża i klerycy zjedzą obiad na plebanii.

         

4.       4 sierpnia, we środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

 

5.       5 sierpniapierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

6.       6 sierpnia, w piątek – święto Przemienienia Pańskiego.

 

7.       Również, 6 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach św. - nabożeństwo wynagradzające.

 

8.       7 sierpniapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

9.       W dniach 9 – 14 sierpnia odbędą się w naszej parafii półkolonie. Prosimy, aby osoby, które się zapisały odebrały od Pani Teresy Buczyńskiej karty uczestnictwa.

 

10.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MIESIĄC SIERPIEŃ: Intencja ewangelizacyjna – Kościół. Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

 

11.     Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc sierpień:

-o dar prawdziwej wolności dla osób uzależnionych;

-o rozwój wspólnot Żywego Różańca;

-o wzrost wiary i miłości wśród Polaków.

 

12.     Dziękujemy nowożeńcom: Alicji Witkowskiej i Adamowi Roszkowskiemu oraz Pani Emilii Młyńskiej,  za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 25 lipca 2021.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji są także zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

          Również dzisiaj, po Mszach św., zbierane są ofiary do puszek dla poszkodowanych w nawałnicach.

 

2.       29 lipca, we czwartek – wspomnienie św. Marty, siostry Łazarza.

 

3.       31 lipca, w sobotę wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, założyciela Zakonu Jezuitów.

 

4.       1 sierpnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

5.       2 sierpnia, przez teren naszej parafii przejdzie 35.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Kosowie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Przewiduje się, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 200 osób, w tym ok. 10 księży i kleryków. Pielgrzymi do Kosowa przybędą ok. godz. 12.30.

 

6.       Przypominamy, że w dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem „Mocni nadzieją”, odbędzie się 31.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy są przyjmowane, od połowy lipca, w Sokołowie Podlaskim.

          Szczegóły na temat pielgrzymki można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub w Internecie.

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

          - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

          - odmówienie cząstki różańca,

          - spełnienie dobrego uczynku,

          - dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

          Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

7.       Dziękujemy nowożeńcom: Klaudii Dutkiewicz i Karolowi Kalinowskiemu oraz Karolinie Laskowieckiej i Bartłomiejowi Młynarczykowi,  za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie 18 lipca 2021.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       22 lipca, we czwartek – święto św. Marii Magdaleny.

 

2.       23 lipca, w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

 

3.       24 lipca, w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

 

4.       25 lipca, w niedzielę, w martyrologium rzymskim wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji będą także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

 

5.       Informujemy pielgrzymów udających się 24 lipca na pielgrzymkę do Niepokalanowa, że wyjazd jest o godz. 6.00 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł.

 

6.       Dziękujemy nowożeńcom: Justynie Wiśniewskiej i Grzegorzowi Domagale oraz Sylwii Wróbel i Robertowi Uszyńskiemu, a także Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej,  za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie 11 lipca 2021.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      12 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

 

2.        13 lipca, we wtorek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

         

3.      Również, 13 lipca, we wtorek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

4.      15 lipca, we czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

5.      16 lipca, w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 

6.      Osoby, które chcą się wyspowiadać w dni powszednie, proszone są o przystępowanie do sakramentu pokuty przed Mszami św. Jest czas wakacji i może zdarzyć się tak, że w kościele będzie tylko jeden ksiądz, który odprawia Mszę św.

 

7.        W dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem „Mocni nadzieją”, odbędzie się 31.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy będą przyjmowane, od połowy lipca, w Sokołowie Podlaskim. 

         Szczegóły na temat pielgrzymki można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub w Internecie.

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące: 

         - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

         - odmówienie cząstki różańca,

         - spełnienie dobrego uczynku,

         - dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

         Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

 

8.      Jeszcze raz informujemy, że w dniu 24 lipca br., pod hasłem: „Nie umarł, oddał życie”, w 80.rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego, organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00, a zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapisy, do 15 lipca, przyjmują Pani Joanna Omieciuch i Pani Maria Zalewska. Zachęcamy wszystkich Rycerzy Niepokalanej, jak również chętnych parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

9.      Przypominamy również, że Akcja Katolicka zaprasza na 19.Pieszą Pielgrzymkę na odpust św. Anny do Prostyni. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano, w niedzielę 25 lipca, z kościoła parafialnego.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 95