Back to Top

Ogłoszenia parafialne 28 lutego 2021.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.       1 marca, w poniedziałek – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W związku z tym, zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30, ofiarowaną przez Pana Ministra Waldemara Kraskę i Zarząd Gminny Prawa i Sprawiedliwości w intencji tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

 

2.        4 marca, we czwartek – uroczystość św. Kazimierza, królewicza, głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

 

3.       Również, 4 marca - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.  

4.       5 marcapierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

5.       6 marcapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

6.       7 marca – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne połączone z Gorzkimi Żalami.

 

7.       Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy: Intencja ewangelizacyjna – Sakrament pojednania. Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

 

8.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc marzec:

          -o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników;

          -o gorliwość i wytrwanie w posłudze dla wszystkich posłanych do głoszenia Słowa Bożego;

          -o ochronę życia poczętego.

 

9.       Zachęcamy do nabywania czekoladowych baranków wielkanocnych. Dochód uzyskany z ich sprzedaży, będzie przeznaczony przez „Caritas” Diecezji Drohiczyńskiej na dożywianie dzieci z biednych rodzin. Baranki są w cenie 5 zł/szt.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 21 lutego 2021.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.       22 lutego, w poniedziałek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Modlimy się w intencji Kościoła i Ojca św. Franciszka.

 

2.        28 lutego, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”, będziemy obchodzili Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

 

3.       Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne odprawiane będą w następującym porządku:

          -DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16.15; przed Drogą Krzyżową, o godz. 16.00, śpiewana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego; przy okazji Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego; osoby, które będą uczestniczyć tylko w Drodze Krzyżowej będą mogły złożyć taką ofiarę po nabożeństwie, przy wyjściu z kościoła, inni – na tacę w czasie Mszy św.;

          -GORZKIE ŻALE będą śpiewane: w niedzielę po sumie i we środę o godz. 16.40;

          -REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE planowane są (jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna) w dniach 12 - 14 marca.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 14 lutego 2021 r.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Dzisiaj, przy kościele odbywa się zbiórka ofiar do puszek na leczenie Lenki Mazur. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Na terapię potrzebna jest ogromna suma 9,5 miliona złotych.

 

2.        W dniach 14 - 20 lutego, pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”, będziemy obchodzili 54.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przy tej okazji zachęcamy do podjęcia stosownych postanowień trzeźwościowych i abstynenckich na najbliższy tydzień, jak również na czas Wielkiego Postu. Trzeźwość i abstynencja, to nie tylko wolność od alkoholu, ale od wszelkich uzależnień.

 

3.       17 lutego, w Środę Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czyli czas, który ma nas przygotować na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

          Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę, post i jałmużnę oraz życie sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa wielkopostne, takie jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i rekolekcje.

          Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek, o godz. 16.15. Po Drodze Krzyżowej nie będzie ucałowania relikwii Drzewa Krzyża Świętego, natomiast będzie śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tradycyjne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będą zbierane w czasie Mszy św.

          Gorzkie Żale będą śpiewane w każdą niedzielę, po sumie oraz we środy o godz. 16.40 (poczynając od środy po I niedzieli Wielkiego Postu).

          Rekolekcje wielkopostne odbędą się (jeśli na to pozwoli sytuacja epidemiczna) w dniach 12 - 14 marca.

          Za udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i rekolekcjach można zyskać odpust zupełny.

          Msze św. w Środę Popielcową będą sprawowane według następującego porządku: w kościele – o godz.: 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach – o godz. 15.30. Podczas każdej Mszy św. – obrzęd posypania głów popiołem.

          Zachęcamy do odprawiania nabożeństw wielkopostnych w kaplicach i domach prywatnych.

          W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.     

Post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy, obowiązuje osoby pełnoletnie, a więc wszystkich, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i wiąże ich do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia.

Post jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia, aż do śmierci.

 

4.        Od Środy Popielcowej do 1.Niedzieli Wielkiego Postu – kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

5.       21 lutego, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 07 lutego 2021.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       10 lutego, we środę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

 

2.         11 lutego, we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a jednocześnie Światowy Dzień Chorego. W związku z tym, w czasie Mszy św. o godz. 16.00, zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. O godz. 15.30 rozpocznie się spowiedź. Każdy, kto zechce przyjąć namaszczenie, powinien być w stanie łaski uświęcającej. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

 

3.       W przyszłą niedzielę, 14 lutego, przy kościele odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na leczenie Lenki Mazur. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Na terapię potrzebna jest ogromna suma 9,5 milionów złotych.

          Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

           

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 89