Back to Top

Ogłoszenia parafialne 29 listopada 2020.

1 NIEDZIELA ADWENTU
29 LISTOPADA 2020

 

1.         Dzisiaj, rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio okres ten przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia.

            Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę i praktyki sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa adwentowe, takie jak „roraty” i rekolekcje.

            „Roraty” będą odprawiane w każdą środę, rano o godz. 6.45 i w soboty - o godz. 17.00. W sposób szczególny, do udziału w wieczornych „roratach” zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony.

            Nie będzie rekolekcji adwentowych w tradycyjnej formie. Rekolekcje były zaplanowane na 11 – 13 grudnia, ale z racji pandemii koronawirusa i liczne obostrzenia sanitarne nie jest możliwe ich przeprowadzenie. Dni przewidziane na rekolekcje będą DNIAMI SKUPIENIA. Msze św. będą odprawiane według ustalonego porządku. Między Mszami św. będzie się odbywała adoracja Najświętszego Sakramentu, a księża będą pełnili dyżur w konfesjonale, będzie więc możliwość odbycia spowiedzi przedświątecznej.

            Nie będzie też tradycyjnych odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Natomiast, jeśli zajdzie taka potrzeba, np. w sytuacji zagrożenia życia, będzie można wezwać księdza o każdej porze.

Okres Adwentu rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jest to druga część trzyletniego programu duszpasterskiego, poświęconego Najświętszemu Sakramentowi, którego mottem są słowa: „Eucharystia daje życie”.

 

2.         Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Kosów: ul. Szkolna, Kolejowa, Energetyczna i Towarowa, wtorek – Kosów: ul. Polna, Gutowska i Boczna, środa – Kosów: ul. Nowa i Kościelna, czwartek – Kosów: ul. Leśna, Piaskowa i Małkińska, piątek – Kosów: ul. Nurska, Radosna, Sadowa i Słoneczna, sobota – Kosów: ul. Wolności i przyległe, Pańska, a po Mszy św. wieczornej – blok przy ul. Sportowej.

            Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

           

3.         30 listopada, w poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła.

 

4.         3 grudnia, we czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, patrona misji katolickich.

 

5.         Również, 3 grudnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

6.         4 grudnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

7.         5 grudnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

8.         6 grudnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne.

 

9.         Także, 6 grudnia, w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 21.Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

10.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc grudzień:

            -o pojednanie zwaśnionych w naszych rodzinach i sąsiedztwie;

            -o przemianę serc dla nieprzyjaciół Kościoła i Ewangelii;

            -o zażegnanie konfliktów za wschodnią granicą naszej Ojczyzny.

 

11.       Pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską Wigilię”, rozpoczyna się XXVII Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2020. Przy tej okazji w zakrystii można nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych w wakacje 2021 r. Świece duże są po 17 zł, małe – po 7 zł.

 

 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 22 listopada 2020.

34 NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ
JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.         Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Henrysin, Zawady i Olszew, wtorek – Rytele Wszołki i Jakubiki, środa – Kosów Lacki kolonie, Tosie i Krupy, czwartek – Albinów, piątek – Kosów-Sitne: ul. Armii Krajowej, Węgrowska, Spacerowa i Wiatraczna, sobota – Kosów: ul. Młynarska, Zacisze i Kwiatowa.

            Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2.         24 listopada, we wtorek – wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

           

3.         25 listopada, we środę – wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Jest to patronalne święto kolejarzy. Zapraszamy wszystkich kolejarzy na Mszę św. o godz. 17.00, która będzie sprawowana w ich intencji.

 

4.         W najbliższą niedzielę, 29 listopada, rozpoczyna się Adwent. Jest to jednocześnie początek nowego Roku Liturgicznego.

 

5.         Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”. Polega ona na tym, aby dzisiaj pobrać (przy wyjściu z kościoła) ekologiczne torby i zgodnie z instrukcją znajdującą się na nich, wypełnić je artykułami spożywczymi i środkami czystości. Tak przygotowane torby należy przynieść na plebanię do niedzieli, 29 listopada. Następnie z produktów, które zostaną przekazane, przygotowane będą paczki świąteczne dla osób ubogich i chorych. Niech ten gest miłosierdzia będzie żywym świadectwem naszej wrażliwości.

 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 15 listopada 2020.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Pan Organista roznosi opłatki. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Trzciniec Mały i Duży, wtorek – Telaki kolonie, środa (od godz. 8.00) – Łomna i Zaleś, czwartek – Ratyniec Stary i Nowy, piątek – Telaki wieś, sobota – Nowa Wieś i Grądy.

            Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2.         16 listopada, w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi  Panny  Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

           

3.         17 listopada, we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

 

4.         18 listopada, we środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, a zarazem patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

5.         20 listopada, w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

6.         21 listopada, w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

7.         W przyszłą niedzielę, 22 listopada, ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

8.         22 listopada, w niedzielę – w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji organistów, kantorów, chórów kościelnych, scholi i kościelnych zespołów muzycznych.

 

9.         Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze ścienne na 2021 r. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kalendarze są w cenie 5 zł za sztukę.         

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 8 listopada 2020.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Dzisiaj obchodzimy 12.Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń i ofiary wspieramy chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku wyrazy naszej solidarności kierujemy pod adresem chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej (kraj ukazujący współczesne męczeństwo chrześcijan). Z tej racji, po Mszach św., zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Kościoła w tym kraju.

 

2.         Również, dzisiaj ok. godz. 13.15 zostaną poświęcone nowe pomniki na cmentarzu. Jeśli ktoś nie będzie mógł tego zrobić dzisiaj, to prosimy o zgłoszenia indywidualne, a pomniki będziemy święcić w kolejne niedziele listopada.

           

3.         Także dzisiaj, błogosławimy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych tygodniach Pan Organista będzie je roznosił w parafii. Porządek - na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Guty, wtorek – Dębe, środa od godz. 11.30 – Stara i Nowa Maliszewa, czwartek – Żochy, piątek – Chruszczewka, sobota – Trzciniec Mały i Duży.

            Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

            Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

4.         9 listopada, w poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

5.         10 listopada, we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

6.         11 listopada, we środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

 

7.         Również, 11 listopada, we środę - Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, o godz. 10.00 (w intencji Ojczyzny) i o godz. 17.00. Zachęcamy, aby w tym dniu przyozdobić swoje domy symbolami narodowymi.

 

8.         12 listopada, we czwartek – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

 

9.         13 listopada, w piątek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

10.       W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na 2021 r. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kalendarze są w cenie 5 zł za sztukę.

 

11.       W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną informujemy i przypominamy, że:

            -w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu;

            -w kościele na 1 osobę uczestniczącą w nabożeństwie powinno przypadać 15 m2 powierzchni, co w naszym kościele, którego powierzchnia wynosi ok. 1500 m2 daje ok. 100 osób w czasie jednego nabożeństwa;

            -uczestnicy pogrzebu na cmentarzu powinni zakrywać usta i nos oraz zachować dystans;

            -do odwołania zawieszone zostaje nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 86