Back to Top

Ogłoszenia parafialne 25 września 2022.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       27 września, we wtorek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.

 

2.       28 września, we środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

 

3.       Również, 28 września, we środę o godz. 15.00 – „Koronka na ulicach miast”. Zapraszamy na wspólną modlitwę przy krzyżu papieskim.

 

4.       Także, 28 września, we środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

 

5.        29 września, we czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

6.       30 września, w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 

7.        1 października, w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, a także patronki misji.

 

8.       Od 1 października Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00, a kancelaria parafialna, po południu, będzie czynna od godz. 16.00 do godz. 16.45.

 

9.        1 października pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe.

 

10.     Również, 1 października, w sobotę, rozpoczyna się maryjny miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w kościele będą odprawiane: w dni powszednie - codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele – po sumie.

          Zapraszamy do przewodniczenia modlitwie poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek – Akcję Katolicką, we wtorek – kółka różańcowe, we środę – Rycerstwo Niepokalanej, we czwartek – kółka różańcowe, w piątek – dzieci, w sobotę – młodzież i ministrantów.

          Zachęcamy także, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach i domach prywatnych.

          Za odmówienie części różańca (5 tajemnic) w kościele lub kaplicy publicznej, a także w gronie rodziny, można zyskać odpust zupełny.

          Na spotkanie 1 października w sposób szczególny zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone różańce, a następnie – rozdane dzieciom. Po nabożeństwie odbędzie się także, krótkie spotkanie z rodzicami.

 

11.     2 października - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem. Nie będzie procesji.

 

12.      Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 2 października, będą przeznaczone na cele charytatywne.

 

13.     PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK: Intencja ewangelizacyjna – O Kościół otwarty na wszystkich. Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

 

14.     INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK:

-o wspieranie modlitwą i dziełami miłosierdzia pracujących na Misjach i za wschodnią granicą naszej Ojczyzny,

-o potrzebne łaski dla obdarzonych powołaniem do życia kapłańskiego i zakonnego,

-o upragniony pokój w Ukrainie i w naszych sercach.

 

15.     Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Magdalenie Domagale i Adamowi Tarasiewiczowi oraz Weronice Pasek i Marcinowi Romańczukowi, za kwiaty do dekoracji kościoła.

         

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 18 września 2022.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       20 września, we wtorek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

 

2.       21 września, we środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

3.        23 września, w piątek – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jest to szczególny Patron naszej parafii, gdyż w ołtarzu, na którym sprawowana jest Msza św. wmurowane są relikwie tego świętego.

 

4.       25 września, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania.

 

5.       Dekretem Biskupa Drohiczyńskiego Piotra Sawczuka z dniem 1 września 2022 r. na terenie Diecezji Drohiczyńskiej wprowadzono Indeks uczestnika lekcji religii.

Indeks został sprawdzony przez Kościelnego Inspektora Ochrony Danych. Otrzymał również pozytywną opinię Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Będzie on obowiązywał uczniów w szkołach podstawowych w klasach VII i VIII oraz we wszystkich  klasach szkół ponadpodstawowych od pierwszego semestru roku szkolnego 2022/2023.

Indeks uczestnika lekcji religii jest wewnętrznym dokumentem kościelnym. Należy on do ucznia i dokumentuje jego udział w szkolnej lekcji religii. Zawiera pisemne potwierdzenie obecności na zajęciach, a także ocenę z religii katolickiej na koniec każdego semestru nauki. Na prośbę władz kościelnych uczeń legitymuje się indeksem podczas wizyty duszpasterskiej, przygotowania do przyjęcia sakramentów w parafii, czy ubiegania się o zgodę na pełnienie funkcji rodzica chrzestnego i świadka bierzmowania.

Indeksy, młodzieży z parafii uczącej się w Kosowie, zostaną rozdane w szkołach, a młodzież, która uczy się poza parafią, szczególnie – poza diecezją, odbierze je w kancelarii parafialnej.

 

6.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Magdalenie Kapuście i Michałowi Dudzińskiemu oraz Izabeli Kołek i Maciejowi Małyszowi, za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 11 września 2022.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Dzisiaj, pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem (J 14, 6) rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania w Polsce. Zachęcamy wszystkich do refleksji na ten temat, modlitwy w tej intencji, jak również zaangażowania w to, jakże ważne dzieło.

        W dniach 11 - 17 września – kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

          Dzieci i młodzież, którzy jeszcze tego nie uczynili, zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania i pokuty, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

2.       13 września, we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

 

3.       Również, 13 września, we wtorek po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie.

 

4.       14 września, we środę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

          Przy tej okazji, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych.

 

5.       15 września, we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

6.       16 września, w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

7.       Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Triduum ku czci swego patrona – św. Stanisława Kostki:

          -16 września o godz. 17.00 w salce na plebanii – konkurs plastyczny (prosimy zabrać ze sobą kredki);

          -17 września o godz. 18.00 – Msza św., a po niej – ognisko z kiełbaskami;

          -18 września o godz. 12.00 – Msza św. z poświęceniem tornistrów-plecaków i przyborów szkolnych.

 

8.       17 września, w sobotę, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Dzień Sybiraka. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ofiar systemu komunistycznego.

9.        W przyszłą niedzielę, 18 września będziemy obchodzili 56.Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

          W związku z tym po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

 

10.     Również, 18 września, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie organizacyjne z dziećmi, które w przyszłym roku będą przystępowały do I Komunii św. i ich rodzicami.

          Przypominamy, że I Komunia św. w 2023 r. odbędzie się 21 maja.

 

11.     Serdecznie dziękujemy za kolejne ofiary na przygotowanie poczęstunku podczas dożynek: Nowy Ratyniec – 850 zł, KŻR im. Św. o. Pio (ul. Pańska) – 400 zł, Sitne i Grądy (Ofiarodawcy anonimowi) – po 300 zł, KŻR im. Św. Faustyny Kowalskiej (ul. Nowa) – 200 zł.

          Jeszcze raz, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przebieg wczorajszych Dożynek Diecezjalnych w Kosowie Lackim.

 

12.     Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Kindze Bańkowskiej i Pawłowi Filipczukowi, za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 4 września 2022.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       8 września, we czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, uroczysta suma z procesją eucharystyczną - o godz. 12.00 i - o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziarna siewnego.

 

2.       10 września br., w sobotę, w Kosowie Lackim odbędą się Dożynki Diecezjalne. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 czuwaniem modlitewnym. Głównym punktem dziękczynienia za plony będzie  Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Ordynariusza drohiczyńskiego. Po części modlitewnej rozpocznie się festyn ludowy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w powyższych uroczystościach!

          Jednocześnie informujemy, że z terenu parafii, czy też gminy w dożynkach mogą uczestniczyć delegacje z wieńcami z poszczególnych miejscowości bez jakichkolwiek ograniczeń, co do liczby. Zwyczajem Dożynek Diecezjalnych jest fakt, że wieńce te nie biorą udziału w konkursie na najładniejszy wieniec.

          Jednym z elementów liturgii będzie procesja z darami ofiarnymi. Oprócz, z góry ustalonymi uczestnikami procesji, zapraszamy także innych: przedstawicieli zakładów pracy, różnych instytucji, osoby prywatne - do złożenia tychże darów. Prosimy tylko, o zgłoszenie tego faktu.

 

3.       Serdecznie dziękujemy za kolejne ofiary na przygotowanie poczęstunku podczas dożynek: Rytele Wszołki - 1300 zł, Rycerstwo Niepokalanej – 960 zł, Nowa Wieś – 680 zł, KŻR im. Św. Józefa (ul. Leśna) – 500 zł, KŻR im. Św. Faustyny Kowalskiej (ul. Pańska) – 400 zł.

         

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 110