Back to Top

Ogłoszenia parafialne 10 października 2021.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Dzisiaj, w naszej parafii rozpoczyna się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

          Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

2.       Również, dzisiaj, pod hasłem: „Nie lękajcie się!” obchodzimy 21.Dzień Papieski. W związku z tym, po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

3.       11 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

 

4.        13 października, we środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

 

5.       Także, 13 października, we środę po Mszy św. wieczornej – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

         

6.        Również, 13 października, we środę, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim o godz. 14.15, odbędzie się projekcja filmu pt. „Wyszyński – zemsta, czy przebaczenie”.

 

7.       14 października, we czwartek – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnych, które zostanie ofiarowane w ich intencji. Zachęcamy także dzieci, młodzież i rodziców do udziału we wspólnej modlitwie.

 

8.       15 października, w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

         

9.       16 października, w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

 

 

10.      Przypominamy, że w miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stolikach za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie, przez cały listopad, włączamy też w modlitwę różańcową.

 

11.     Jeszcze raz, zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.

 

12.     W zakrystii można nabyć znicze nagrobne. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 7 zł/szt.

 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 3 października 2021.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       4 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

 

2.       Również, 4 października, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i różańcu odbędzie się spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

3.       5 października, we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

4.        7 października, we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Kół Żywego Różańca.

         

5.       Także, 7 październikapierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

6.        10 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Nie lękajcie się!” będziemy obchodzili 21.Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

7.       W dniach 10 – 12 października, od przyszłej niedzieli do wtorku, w naszej parafii odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. dr Piotr Jarosiewicz, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży z Drohiczyna.

          Z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicach, a Msze św. w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.

          Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą Księdzu Rekolekcjoniście.

          Szczegółowy program 40.godzinnego zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

8.       W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stolikach za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie, przez cały listopad, włączamy też w modlitwę różańcową.

 

9.       Zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.

 

10.      Przypominamy, że w kościele i kancelarii parafialnej należy zakrywać usta i nos. Jest to tym bardziej ważne, gdyż w ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost zachorowań na COVID-19.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 26 września 2021.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1.  27 września, w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
 2.  28 września, we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 3.  Również, 28 września, we wtorek - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, włączając się w inicjatywę „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i placach świata”, będziemy się modlić o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie; za biskupów i kapłanów, by z odwagą głosili słowo Boże; o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; o nawrócenie wrogów Boga i Kościoła; za nasze rodziny, by były Bogiem silne.
  Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na placu przykościelnym przy krzyżu papieskim. Serdecznie zapraszamy.
 4.  29 września, w środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Tego dnia, po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież, która chciałby udzielać się przy naszej parafii, należeć do grupy młodzieżowej. Spotkanie w salce na plebanii.

 1.  30 września, w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 2.   1 października, w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, a także patronki misji.
 3.  Od 1 października Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00, a kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 16.00 do 16.45.
 4. Także, 1 października – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. Nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach o godz. 15.30.
 5.  Również, 1 października, w piątek, rozpoczyna się maryjny miesiąc różańcowyNabożeństwa różańcowe w kościele będą odprawiane, w dni powszednie, codziennie po Mszy św. wieczornej, która będzie o godz. 17.00, a w niedziele – po sumie.

Zapraszamy do przewodniczenia modlitwie poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek – Akcję Katolicką, we wtorek i czwartek – kółka różańcowe, we środę – Rycerstwo Niepokalanej, w piątek – dzieci, w sobotę – młodzież i ministrantów.

Zachęcamy także, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach i domach prywatnych. Dzieci, uczestniczące w różańcu w kościele będą otrzymywać tematyczne naklejki.

Po Mszy św., 1 października, w piątek, odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 1.   2 października, w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 2.  Także 2 października – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe.
 3.   3 października - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem. Nie będzie procesji.
 4.  Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 3 października, będą przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
 5.  Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc wrzesień: Intencja powszechna – Uczniowie misjonarze. Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.
 6.  Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc październik: o siły duchowe i fizyczne dla pracujących na Misjach; o wytrwanie w powołaniu przez kapłanów i osoby konsekrowane; aby modlitwa różańcowa stawała się codzienną modlitwą w naszych rodzinach; o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.
 7.  Dziękujemy nowożeńcom Weronice Skarżyńskiej i Łukaszowi Lisowi Łukaszowi Prusikowi i Angelice Mlonek, za kwiaty do dekoracji kościoła.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ogłoszenia parafialne 19 września 2021.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim o godz. 15.00, zostanie wystawiona sztuka pt. „Prymas Stefan Wyszyński – droga do świętości”. Serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia!


 1. 21 września, we wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

 1. 22 września, w środę – po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, w salce na plebanii. Zapraszamy także nowe, chętne osoby, aby wstąpiły w szeregi stowarzyszenia.

 

 1. 23 września, we czwartek – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jest to szczególny Patron naszej parafii, gdyż w ołtarzu, na którym sprawowana jest Msza św. wmurowane są relikwie tego świętego.

 

 1. 26 września, w przyszłą niedzielę, w ramach Niedzieli Słowa Drukowanego, będziemy gościli w naszej parafii ks. Jerzego Gugałę, pallotyna, który będzie głosił Słowo Boże, a także promował jedną ze swoich książek. Zakup książki będzie cegiełką wspierającą dzieła misyjne Księży Pallotynów.
Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 97