ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

Tradycyjnie na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w naszej Parafii odprawiono nieszpory eucharystyczne połączone z procesją wokół kościoła. Zostały pobłogosławionae wianki z kwiatów i ziół oraz udzielono błogosławieństwa dzieciom. Zwyczajem kosowskim na koniec dzieci obsypały kapłanów kwiatami, a ci obdzielili dzieci słodyczami.

AKCJE CHARYTATYWNE W NASZEJ PARAFII

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, tak głosi znane powiedzenie. A niektórzy spośród naszych parafian mogli doświadczyć tego osobiście, szczególnie w trakcie trwającej pandemii koronawirusa. Dzięki wsparciu Caritas Diecezji Drohiczyńskiej mogliśmy wesprzeć osoby biedne, samotne, starsze, chore oraz rodziny wielodzietne. Przed świętami Wielkiejnocy rozdaliśmy poświęcone przez bpa Piotra Sawczuka pokarmy na śniadanie Wielkanocne. W maju rozdaliśmy żywność, która dotarła do parafian przy wsparciu Fundacji PZU. Z kolei w czerwcu dzieciom przekazaliśmy „Pudełka szczęścia”. Dziękujemy wolontariuszom: Paniom Urszuli Krzymowskiej, Agnieszce Oleszczuk, Teresie Buczyńskiej i Księdzu Tomaszowi Łapińskiemu za podjęcie się tych akcji. Warto pomagać, obdarowywać uśmiechem mając świadomość, że dobro wraca.