Ministranckie Andrzejki

30 listopada 2019, w Kosowie Lackim odbył się Towarzyski Turniej Ministrantów w piłkę nożną o Puchar Proboszcza Parafii. W rozgrywkach wzięło udział 9 drużyn: cztery drużyny ministrantów starszych (Ciechanowiec, Kosów Lacki, Miedzna i Sadowne) i pięć drużyn ministrantów młodszych (Ciechanowiec, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Sokołów–Konkatedra i Rozbity Kamień). Honorowy patronat nad turniejem objął proboszcz parafii Kosów Lacki ksiądz kanonik Paweł Anusiewicz.

Rozgrywki, dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół, odbyły się na hali sportowej. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na rywalizację w duchu fair play. Na uczestników turnieju, na szkolnej stołówce, czekał gorący posiłek. Po zaciętych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców, uczestnicy otrzymali puchary, medale i pamiątkowe dyplomy.

Ministranckie Andrzejki były okazją, aby poznać nowych kolegów i kreatywnie spędzić czas, choć na krótką chwilę odrywając się od komputera i Internetu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg turnieju. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za nieocenioną pomoc przy organizacji. W sposób szczególny dziękujemy, w imieniu ministrantów, kapłanom którzy poświęcili swój czas i przywieźli swoich podopiecznych na to sportowe wydarzenie. Rywalizacja rozbudziła ambicje piłkarskie i już myślimy o kolejnych turniejach.