Lipcowe i czerwcowe Nabożeństwo Fatimskie 2016

Majowe, czerwcowe i lipcowe „Nabożeństwa Fatimskie” w naszej parafii już za nami. W trzecim z kolei spotkaniu z Matką Bożą Fatimską uczestniczył ks. Marcin Szymanik, prefekt WSD w Drohiczynie. Przed rozpoczęciem nabożeństwa ks. Marcin poprosił zebranych w świątyni o uświadomienie sobie tego, że wśród nas jest Matka Boża. Kazanie, które ks. prefekt wygłosił do nas dotyczyło kwestii tego, co Maryja chce dziś powiedzieć nam po prawie 100 latach od Jej objawień w Fatimie. Ks. Marcin przypomniał, że wtedy MB Fatimska prosiła dzieci, by te odmawiały Różaniec. Niby nic nadzwyczajnego, ale ona prosi kolejny raz o to samo: ofiarowujcie się za grzeszników, módlcie się za grzeszników – mówił do nas w dalszej części swojego kazania. Stanowczo stwierdził, że i dzisiaj Maryja znów mówi: odmawiajcie Różaniec. Ks. Marcin podkreślił zadania jakie stoją przed nami, członkami Kościoła, mówiąc do nas: „Jeżeli jest człowiek, który wybiera grzech, to boli to wszystkich nas. Normalne jest to, żeby leczyć ten grzech, a Różaniec jest tym lekarstwem. Jesteśmy jedną wielką rodziną i nawzajem za siebie odpowiadamy. Musimy walczyć modlitwą – Różańcem.”

Nasze Nabożeństwo tradycyjnie zakończyło się uroczystą procesją z figurą MB Fatimskiej, którą nieśliśmy, odmawiając modlitwę różańcową i słuchając rozważań naszego gościa z Drohiczyna. W czasie naszej procesji pogoda dopisała, choć jeszcze rano nie zapowiadało się, że przejdziemy z ze statuą MB Fatimskiej dookoła kosowskiej świątyni. Przed nami jeszcze trzy kolejne nabożeństwa, na które jesteśmy wszyscy zaproszeni, by odmawiać Różaniec, o co prosi nas Matka Boża od tylu już lat.   

W naszym czerwcowym Nabożeństwie Fatimskim uczestniczył ks. Bartłomiej Wink z diecezji radomskiej, doktorant KUL w Lublinie.